Lenkų kalbos savaitė

Lapkričio 7-11 dienomis mūsų gimnazijoje vyko tradicinė lenkų kalbos savaitė. Šio projekto tikslas – skatinti patriotiškumą, pagarbą ir meilę gimtajai kalbai, plėsti žinias kalbos kultūros srityje, ugdyti gebėjimą kasdien vartoti taisyklingą lenkų kalbą bei lavinti rašybos įgūdžius.
Lenkų kalbos savaitę mūsų mokiniai ir mokytojai pradėjo nuo patriotinio bėgimo, skirto Lenkijos Nepriklausomybės 104-osioms metinėms paminėti. Visą savaitę vyko įvairios veiklos, kurių metu mokiniai demonstravo savo žinias ir įgūdžius įvairiose srityse.
Lapkričio 7 dieną pradinukai minėjo Gražiosios Raidelės dieną piešdami ir gražindami raides. Lapkričio 8 dieną – Nacionalinis skaitymas. Vyresniųjų klasių mokiniai bibliotekoje skaitė pasirinktą ištrauką iš A. Mickevičiaus „Baladės ir romansai“. 8 klasės mokiniai skaitė A. Mickevičiaus pasakas pradinukams. Lapkričio 9 dieną IG-IIIG ir 5-8 klasių mokiniai dalyvavo dailės konkurse „Patriotinė atvirutė su linkėjimais Lenkijai“. Tą pačią dieną lenkų kalbos mokytojai dalyvavo rajono metodiniuose mokymuose „Inkliuzinio ugdymo prielaidos ir įgyvendinimas“.
Lapkričio 10 vyko Patriotinės dainos diena. Skambėjo patriotinės ir karinės dainos. Tądien mokyklos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Mokykla himnui“. Taip pat mokiniai dalyvavo rašymo konkurse „Geriausias iš gramatikos“.
Lapkričio 11 dieną Lenkijos nepriklausomybės dienos proga pradinių klasių mokiniai kartu su mokytoja T. Vansovič surengė šventinį pasirodymą „Patriotinė nata apie Lenkiją“.
Edukacinio projekto „Lenkų kalbos savaitė“ pabaigoje mokiniai nuvyko į Balingrado kapines ir uždegė žvakes ant Armijos krajova karių kapų, pagerbdami žuvusius kovose už laisvę.
Dėkojame mokiniams ir organizatoriams už atsidavimą ir dalyvavimą.

„Reporterių klubo“ nariai