Konferencja ,,Dzielimy się doświadczeniem’’

Dzień 16 czerwca br. nauczyciele Gimnazjum im. Tadeusza Konwickiego w Bujwidzach spędzili pracowicie i pożytecznie , biorąc aktywny udział w konferencji ,,Dzielimy się doświadczeniem’’, zorganizowanej przez przewodniczącą Rady Metodycznej gimnazjum Beatę Marcinkiewicz. Cel konferencji – motywacja do współpracy partnerskiej wśród nauczycieli, dzielenie się doświadczeniem w dążeniu do polepszenia jakości nauczania.
Uczestnikami konferencji byli nauczyciele i dyrekcja gimnazjum. Przemówienia wygłosiło i podzieliło się doświadczeniem sześcioro pedagogów. Olga Butkiewicz(pedagog socjalny) zapoznała uczestników z kompetencją umiejętnego uczenia się, która jest najbardziej istotna, ponieważ uczymy się w ciągu całego życia. Nauczycielka historii Ilona Masiewicz poruszyła temat o motywacji dzieci do nauki. Nauczyciel klas początkowych Antoni Poszewiecki podzielił się swoim doświadczeniem pedagogicznym na temat ,, Jak modelować zachowanie uczniów i zarządzać klasą’’ na przykładzie swoich wychowanków, następna prelegentka Romalda Sobolewa zaprezentowała sukcesy kółka robotyki ,,Lego’’, którego jest kierowniczką. O wyzwaniach, jakie niosą dla uczniów i nauczycieli różnorodne testy, opowiedziała pani od matematyki Zenobia Mikielewicz. Prezentację o najbardziej skutecznych i efektywnych metodach nauczania języka państwowego przedstawiła Beata Marcinkiewicz, nauczycielka literatury i języka litewskiego.
Podsumowania konferencji dokonała p.o.dyrektor Zenobia Mikielewicz. Podziękowała prelegentom i wszystkim uczestnikom konferencji za aktywny udział, twórcze i nowatorskie podejście do pracy pedagogicznej oraz podkreśliła, że taka współpraca pomaga doskonalić proces nauczania i dążyć do lepszych wyników.

Przewodnicząca Rady Metodycznej,
St. nauczycielka literatury i języka litewskiego ,
Beata Marcinkiewicz.