Kiermasz Kaziukowy – 2024

,,Na Kaziuka, na Kaziuka!
Każdy tutaj szansy szuka”.

4 marca, takimi słowami uczniowie klasy 5 powitali i zaprosili na Kiermasz Kaziukowy gości, nauczycieli, rodziców, dziadków oraz kolegów i koleżanek. Nawiązując do tradycji pradziadów od wielu lat organizowany jest kiermasz w naszym gimnazjum, do którego wszyscy szykują się zawczasu. Jarmark zachwycał pomysłami naszych uczniów, rodziców oraz dziadków. Stoiska przepełnione były różnorodnymi smakołykami, wypiekami domowymi oraz własnoręcznie wykonanymi przedmiotami codziennego użytku oraz upominkami. Między stoiskami unosił się zapach smakołyków: ciast, pączków, faworków oraz waty cukrowej. Były nawet palmy, które można było kupić, aby poświęcić w kościele w Niedzielę Palmową. Każdy mógł nabyć wyroby według gustu i zapotrzebowania. Wszystkim towarzyszyła miła i radosna atmosfera. To była dobra okazja do poznania tradycji naszego kraju.