Jasełka w naszym gimnazjum

„Boże Narodzenie daje nam możliwość zatrzymania się i zastanowienia nad ważnymi rzeczami wokół nas” – David Cameron.

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszego gimnazjum są Jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie, w którym oprócz typowych, historycznych elementów związanych z narodzeniem Jezusa znalazła się refleksja nad dniem dzisiejszym. Na zakończenie występu, wzbogaceni przesłaniem płynącym z Jasełek, wszyscy razem zaśpiewaliśmy kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.
Po przedstawieniu głos zabrała dyrektor gimnazjum Zenobia Mikielewicz, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.
Katechetka Olga Butkiewicz przeczytała fragment Ewangelii według Św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas także życzenia składane sobie wzajemnie podczas dzielenia się opłatkiem.