Wycieczka do Muzeum Szkolnictwa na Wileńszczyźnie

We czwartek, 28 kwietnia uczniowie klas 5,6 i 7 mieli wycieczkę do Orzełówki do Muzeum Szkolnictwa na Wileńszczyźnie. Kierownik muzeum P. M.Dzwinel opowiedział o pierwszych szkołach, wykładanych przedmiotach i wielu innych ciekawostkach, związanych z dawnym szkolnictwem. W bibliotece dowiedzieliśmy się o najstarszych i największych bibliotekach świata. Mieliśmy za zadanie policzyć znajdujące się tam sowy – symbol muzeum. Usłyszeliśmy o Janie Pakalnisie, który podarował placówce wiele wartościowych rzeczy. Mieliśmy możliwość zapoznać się z działaniem dotychczas jeszcze czynnego projektora filmowego i obejrzeć czarno-biały flm, a także posłuchać melodii ze starego patefonu. Po zwiedzeniu sal ekspozycyjnych braliśmy udział w zajęciu edukacyjnym ,,Lalka motanka‘‘. Kustosz muzem P. Irena Dzwinel opowiedziała historię powstania lalek i wraz z P. Agatą Walentynowicz uczyły nas, jak się robi szmaciane lalki. Wszyscy bardzo się starali. Po zakończeniu programu poczęstowaliśmy się herbatą z ciastkami, zrobiliśmy zdjęcia.
Dziękujemy bardzo pracownikom muzeum i życzymy kolejnych twórczych projektów.

Wychowawczynie klas
Weronika Grakalskienė, Olga Butkiewicz