Išvyka į Vilniaus krašto švietimo muziejų

Ketvirtadienį, balandžio 28 dieną, gimnazijos 5, 6 ir 7 klasės mokiniai apsilankė Vilniaus krašto švietimo muziejuje Ažulaukėje. Muziejaus vedėjas Marjan Dzvinel įdomiai papasakojo apie pirmąsias mokyklas, dėstomus dalykus, jų raidą, fizines bausmes. Aplankėme ekspozicijų sales. Matėme eksponuojamas gamtos ir tiksliųjų mokslų mokymo priemones. Bibliotekoje sužinojome apie seniausias ir didžiausias pasaulio bibliotekas. Sprendėme linksmą užduotį: reikėjo suskaičiuoti bibliotekoje esančias pelėdas, kurios yra muziejaus simbolis. Išgirdome apie įdomią asmenybę Janą Pakalnį, kuris padovanojo muziejui daug vertingų daiktų. Klausėme seno patefono grojančių melodijų. Mokiniai galėjo pasėdėti praeito amžiaus mokykliniuose suoluose, pažiūrėti nespalvotą filmą. Edukacinio užsiėmimo metu muziejaus eksponatų ir fondų saugotoja Irena Dzvinel pasakojo apie lėlių atsiradimo istoriją ir kartu su muziejininke Agata Valentinovič mokė pasigaminti skudurinę lėlę. Visi dirbo stropiai, todėl rezultatas labai džiugino, gal ne vienas pagalvojo apie originalią dovaną mamai, močiutei ar sesutei. Drauge atsigėrėme gardžios arbatos, pasidalinome įspūdžiais. Turiningai praleidę laiką muziejuje išalkome ir svajojome apie gardžios picos kąsnelį.
Labai dėkojame muziejaus darbuotojams ir linkime naujų kūrybingų projektų.

Klasių auklėtojos
Veronika Grakalskienė, Olga Butkevič