Wycieczka do Pałacu Władców oraz przychodni rejonu wileńskiego

18 listopada słonecznym  rankiem  uczniowie 8 – 12 klasy  zwiedzali  Pałac Wielkich Książąt Litewskich, gdzie mogli obejrzeć autentyczne mury Zamku Dolnego, zbudowanego w końcu XVI- pocz. XVII w. oraz skomplikowane współczesne konstrukcje techniczne, które pozwalają  zachować unikalną spuściznę historyczną.  Przewodniczka zapoznała nas z historycznym  i architektonicznym  rozwojem  P ałacu, z  materiałem  ikonograficznym, z licznymi  znaleziskami archeologicznymi, które  ukazują życie i działalność  władców.  Uczniowie mieli okazję obejrzeć odtworzone reprezentacyjne pomieszczenia póżnego baroku  i gotyku  oraz skarbnicę.

W  tym dniu  gościliśmy także w Centralnej Poliklinice Rejonu Wileńskiego. Czekała na nas lekarka, która opowiedziała o profesji  lekarza, o swoim doświadczeniu w tej dziedzinie.  Uczniowie  byli w laboratorium, gdzie dowiedzieli się o wykonywanych  tam  badaniach, przyrządach do tego używanych. Najciekawiej było usłyszeć, jakie cechy charakteru powinien posiadać człowiek, który chce zostać lekarzem, jak również jakie egzaminy musi składać, chcąc wstąpić na medycynę .

Pełni wrażeń, trochę zmęczeni, lecz w dobrym nastroju, wrócilismy do domu.