Išvyka į Valdovų rūmus ir Vilniaus rajono polikliniką

Saulėtą 2014 m. lapkričio 18 d. rytą 8 – 12 klasių mokiniai lankėsi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose, kur išvydo XVI a.pab. – XVII a. pr. autentiškus Žemutinės pilies mūrus, sudėtingas šiuolaikines konstrukcijas, kurios padėjo išsaugoti unikalų Lietuvos paveldą. Visažinė gidė supažindino su Rūmų istorine ir architektūrine raida, ikonografine medžiaga, gausiais archeologiniais radiniais, kurie atgaivino mūsų šalies didingiausius gyvavimo laikus, kadaise čia rezidavusių valdovų gyvenimus ir veiklą. Mokiniai pamatė atkurtus istorinius vėlyvosios gotikos ir baroko reprezentacinius interjerus bei specialiąją lobyno salę.

Tądien aplankyta ir Vilniaus rajono centrinė poliklinika. Mokinius lydinti gydytoja papasakojo apie gydytojo profesiją, pasidalijo savo patirtimi. Mokiniai susipažino su laboratorija, joje atliekamais tyrimais ir naudojamais prietaisais. Įdomiausia buvo informacija apie savybes, kurias pravartu ugdyti, kad įgytum gydytojo profesiją ir kokius egzaminus reikia išlaikyti stojant mokytis medicinos ar bendrosios pagalbos slaugos.

Pilni įspūdžių, šiek tiek pavargę, bet geros nuotaikos mokiniai grįžo namo.