Spotkanie integracyjne

W dniu 20 marca w ramach projektu „Zapoznaj się z niepełnosprawnością” w naszym gimnazjum gościł Jarosław Milewski. „Zapoznaj się z niepełnosprawnością” to  projekt mający na celu kształtowanie prawidłowego i humanistycznego podejścia uczniów do osób niepełnosprawnych oraz zapoznanie ich z  potrzebami i problemami osób niepełnosprawnych.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 8, IG, IIG. Jarosław opowiedział historię swego życia, o tym, jak stał się niepełnosprawnym, co musiał doświadczyć i jak pokonywał swoje trudności. Uświadamiał uczniom, że osoby z niepełnosprawnością to są tacy sami ludzie jak wszyscy inni, a często bardziej aktywni niż tzw. „pełnosprawni”. Uczniowie byli pod wrażeniem tego, że może grać w tenisa, jeździć samochodem, uśmiechać się i  kochać życie,  mimo wyzwań losu. Jesteśmy wdzięczni Jarosławowi za jego niesamowity optymizm, szczerość i otwartość.