Sesja edukacyjna „Uczę się z kina”

7 grudnia uczniowie klas IIIG i IVG naszego gimnazjum wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Wilna. Uczniowie mieli okazję podziwiać choinkę na Placu Katedralnym oraz odświętnie udekorowaną stolicę naszego kraju. Uczniowie zwiedzili Katedrę Wileńską, gdzie zwiedzili kaplicę św. Kazimierza, w której złożone są relikwie tego Świętego. Po zwiedzeniu wnętrza katedry uczniowie udali się do Muzeum Pieniędzy. Później wzięli udział w sesji edukacyjnej „Uczę się z kina”, której celem jest pomoc uczniom w odkrywaniu i zrozumieniu sztuki filmowej, rozwijanie zdolności artystycznych, krytycznego myślenia, kreatywności i kompetencji ogólnych. Młodzież obejrzała film „Paczka” czeskiego reżysera T. Polensky’ego, który przedstawia szesnastoletniego chłopca, jego relacje z drużyną, rodzicami i dziewczyną. Po obejrzeniu filmu uczniowie omówili go z edukatorem filmowym. Po aktywnie spędzonym czasie gimnaziści udali się do McDonalda na szybką przekąskę. Pełni pozytywnych wrażeń wrócili do szkoły.

Pedagog socjalny Olga Butkiewicz