Wyjazd edukacyjny

23 września br. uczniowie klasy IIIG naszego gimnazjum wraz z wychowawczynią klasy i pedagogiem socjalnym odwiedzili Służbę Zatrudnienia przy Ministerstwie Opieki Społecznej i Pracy Republiki Litewskiej w Wileńskim Wydziale Zatrudnienia Młodzieży, mieszczącym się w Żyrmunach. Podczas tej wizyty uczniowie zapoznali się z usługami świadczonymi przez ośrodek i pełnionymi funkcjami. Omówili etapy planowania niezbędne w karierze, zagłębiali się w procesy samopoznania, wyboru zawodu i zdobywania wiedzy oraz wyboru pracy. Każdy uczeń zdał sobie sprawę, jak ważne jest właściwe poznanie samego siebie, aby prawidłowo wybrać przyszły zawód, który gwarantowałby nie tylko dochód, ale i samorealizację.
Następnie młodzież zwiedziła najpiękniejszą świątynię w Wilnie, prawdziwą perełkę baroku – Kościół pw. Piotra i Pawła na Antokolu. Zgłębiła historię budowy tej świątyni, poznała symbolikę poszczególnych obrazów i rzeźb. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć ekspozycję znajdującą się w podziemiach kościoła.
Pełni wrażeń i niezapomnianych emocji wrócili do domu.

Wychowawczyni IIIG klasy Beata Martinkiewicz
Pedagog socjalny Olga Butkiewicz