Uczniowie odwiedzili seniorów

„Miej serce i patrzaj w serce…“ – upomina nas nasz narodowy wieszcz A. Mickiewicz.

Właśnie z tą myślą chór „Aria” Bujwidzkiej Szkoły Średniej odwiedził mieszkańców Domu Opieki Całodobowej „Senevita” w Niemenczynie, wnosząc w ich życie powiew młodzieńczej radości. Przygotowali na tę okazję program artystyczny, pełen wierszy, piosenek, tańców, gry na pianinie. Mieszkańcy Domu Opieki głośnymi brawami nagrodzili artystyczny występ naszej młodzieży, nie zabrakło także łez wzruszenia. Na zakończenie uczniowie wręczyli seniorom własnoręcznie robione drzewka, które były symbolem życia i długowieczności. Nic tak nie uszczęśliwia starszego człowieka, jak życzliwe wsparcie, a także obdarowanie go przyjaznym spojrzeniem czy uśmiechem.

Pracownicy Domu Opieki w imieniu seniorów podziękowali nam za występ i umilenie czasu mieszkańcom, motywując tym samym do dalszego udziału w takich spotkaniach, a także poczęstowali nas słodkim upominkiem.

P.S. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie udowodnili, iż „mają serce i patrzą w serce”.

100_5252drzewka100_5259SAM_1038SAM_1041