Uroczystość wręczenia świadectw maturalnych

2 sierpnia w holu Gimnazjum im. Tadeusza Konwickiego w Bujwidzach odbyło się wręczenie świadectw dojrzałości. Na święto przybyli maturzyści, rodzice, nauczyciele i administracja.
Podczas uroczystej części wręczenia świadectw dojrzałości, jako pierwsza głos zabrała dyrektor gimnazjum Zenobia Mikielewicz. Podsumowała wyniki egzaminów maturalnych oraz skierowała ciepłe słowa do odchodzącej młodzieży oraz życzyła dalszych sukcesów życiowych. Z ust pani dyrektor płynęły również życzenia dotrzeć do wybranego celu, odnaleźć własne ścieżki, nie zgubić tego, co jest najważniejsze dla bycia prawdziwym człowiekiem. Dziękowała nauczycielom za trud i zaangażowanie, ogromny wysiłek w okresie pracy zdalnej, podczas udzielania konsultacji maturzystom.
Cieszymy się, że matura została złożona ! W tym roku możemy szczycić się, że maturzystka gimnazjum Wanesa Szawlis otrzymała 100 punktów z rosyjskiego( nauczyciel Jelena Mincewicz).
Momentem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie nagród i świadectw dojrzałości dla maturzystów. Podczas uroczystości wyróżniono też absolwentów, którzy wykazali się dobrymi wynikami w nauce, aktywnością i zaangażowaniem w życiu szkolnym, godnie prezentowali gimnazjum na rozmaitych konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych
Klasowy wychowawca Regina Tamosziunienie z całego serca życzyła maturzystom dostać się na wymarzone studia, wybrać najlepszą i najpewniejszą drogę życiową, aby w życiu po szkole spotkało jak najmniej przeszkód i aby uczniowie byli silni pokonując życiowe trudności oraz powodzenia w dorosłym życiu.
W rodzinnej atmosferze uczniowie serdecznie podziękowali dyrekcji gimnazjum, nauczycielom za naukę, oddanie się, wytrwałość i troskę, rodzicom za trud włożony w ich wychowanie, cierpliwość i dobre serce.
Następnie głos zabrali rodzice, podziękowali i przeprosili za wszystko, co mogło sprawić przykrości dyrekcji, nauczycielom oraz przyjaciołom.
Maturzyści otrzymali od wieloletniego sponsora Stowarzyszenie „Otwarty Dom“ prezenty, którego inicjatorem współpracy była Halina Rawdo.
Na zakończenie uroczystości zostało wykonane wspólne zdjęcia oraz zamieniono się indywidualnymi pozdrowieniami.