Edukacyjna wycieczka

26 maja uczniowie klasy IIG Gimnazjum im. Tadeusza Konwickiego w Bujwidzach i uczniowie klasy 10 ze Szkoły – Centrum Wielofunkcyjnego w Mościszkach mieli wspólną edukacyjną wycieczkę do Wilna. Zwiedzili Litewskie Centrum Ochrony Obszarów Chronionych, gdzie mieli wspólne zajęcia: odpowiadali na pytania o chronionych terenach Litwy, oglądali króciutki film, rozwiązywali zadania o ochronie przyrody. Uczniowie pogłębili wiedzę o chronionych terenach, unikalnych krajobrazach naturalnych i kulturowych, obiektach spuścizny historycznej, o ich znaczeniu dla nauki oraz propagowania idei ekologicznych, promowania turystyki poznawczej. Organizatorem wycieczki były pani od biologii i geografii Wiesława Wierzbowicz i pani od języka litewskiego Beata Martinkiewicz .Wycieczka była ciekawa i pożyteczna.