Akcja „ S.O.S. zwierzęta”

,,…Nie wiem, jak to się stało, że straciłem dom. Jednego dnia byłem zadbanym pieskiem z kochającą rodziną i pełną miską , następnego – zapchlonym i brudnym kundlem z ulicy. To chyba oczywiste : znudziłem się i tyle, albo moi opiekunowi zapomnieli o mnie, przestali kochać, zostawili …’’Takich zwierząt jest wiele i część z nich trafia do schroniska. W Wilnie istnieje kilka takich miejsc dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie naszego gimnazjum postanowili wesprzeć jeden taki przytułek dla zwierząt , który znajduje się Wilnie.
          W naszym gimnazjum w listopadzie odbyła się akcja „SOS zwierzęta”. Celem akcji była zbiórka pokarmu dla psów i kotów ze schroniska oraz poruszenie tematu zwierząt, porzuconych na pastwę losu i poniewieranych przez człowieka. Społeczność gimnazjum była wzruszona tą akcją, więc obojętnych nie było, zebraliśmy ponad 100 kg pokarmu, który został odwieziony przez uczniów do schroniska „ Tautmilės globa” .
Chcemy podziękować wszystkim za sumienne przyczynienie się do akcji.

Organizatorem akcji „SOS zwierzęta” była pani od geografii Wiesława Wierzbowicz .