Projektas „Mano mėgstamiausia knyga”

„Knygų skaitymas yra gražiausia veikla, kurią sugalvojo žmonija”
W. Szymborska

Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena švenčiama visame pasaulyje Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu balandžio 23 dieną. Šia švente siekiama pabrėžti knygos vertę (atsiradus televizijai ir internetui žmonės mažiau skaito knygas) ir apginti autorių teises.
Knyga suteikia žmogui žinių, idėjų, dvasinio peno, skatina vaizduotę ir kūrybiškumą, grožio ir moralės sampratą. Knyga padeda tautai pristatyti savo kultūrą kitoms šalims ir susipažinti su kitų tautų kultūra.
Gegužės 15 dieną gimnazijoje vyko projekto „Mano mėgstamiausia knyga“ pristatymas. Dalyviai – 5-11 klasių mokiniai. Šiai dienai ilgai ir nuosekliai ruošėmės. IIIG klasės mokiniai atliko anketavimą apie skaitymo pomėgius, namų bibliotekas ir supažindino susirinkusius su anketavimo rezultatais bei akcentavo knygų skaitymo svarbą. Mokiniai patys ar mokytojų patardami rinkosi knygas lenkų, lietuvių, anglų kalbomis ir pagal iš anksto aptartą planą ruošė knygos pristatymą. Kai kurie parodė pateiktis, kurios iliustravo ir palengvino susirinkusiems pasakojimų anglų kalba supratimą. Pristatydami knygą mokiniai minėjo autoriaus biografijos svarbius faktus, knygos žanrą, nagrinėjamas temas, glaustai pasakojo turinį, apibūdino jiems patikusį knygos veikėją ir pasidalino savo emocijomis bei rekomendacijomis.
IG klasės mokiniai paruošė įdomių klausimų mokyklos bibliotekininkei Jadvygai Žonych, pvz. kokia yra seniausia knyga, kodėl bibliotekos žymė yra 17 puslapyje, ką daryti norint tapti bibliotekos skaitytoju.
Renginio dalyviai buvo apdovanoti diplomais. Dėl tolimesnės projekto sklaidos: įdomiausių ir originaliausių pristatymų autoriai apsilankys 1-4 klasėse ir sudomins pradinukus knygų skaitymu.

Gimnazijos kalbų metodinė grupė:
V. Grakalskienė, I. Šulska, T. Gailiun,
J. Litvin, B. Martinkevič, Jelena Mincevič