Projekt ,,Moja ulubiona książka‘‘

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
W. Szymborska

Zgodnie z decyzją Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. To święto ma podkreślić wartość książki i ważność obrony praw autorskich.
Książka daje człowiekowi wiedzę, nowe idee i pokarm dla ducha, rozwija wyobraźnię i zdolności twórcze, poczucie piękna i moralności.
Książka pomaga narodom przedstawić swoją kulturę innym i poznać ich kulturę.
15 maja br.w naszym gimnazjum odbyło się przedstawienie projektu ,,Moja ulubiona książka‘‘, uczestnikami którego byli uczniowie klas 5-IIIG. Do tego projektu szykowali się długo i konsekwentnie. Uczniowie klasy IIIG przeprowadzili ankietowanie o zamiłowaniach czytelniczych, biblioteczkach domowych itp. i zapoznali zebranych z jego wynikami, podkreślając ważność czytania lektur. Następnie przedstawiciele różnych klas prezentowali ulubione książki w językach polskim, angielskim i litewskim, starając się to zrobić jak najciekawiej. Przedstawiali sylwetki autorów, opowiadali treść, wyodrębniając podstawowe wątki, ulubionych bohaterów. Podzielili się emocjami i proponowali przeczytać te utwory swoim rówieśnikom.
Uczniowie klasy IG przygotowali i przeprowadzili ciekawy wywiad z kierowniczką biblioteki szkolnej panią Jadwigą Żonych.
Uczestnicy projektu zostali nagrodzeni dyplomami, a autorzy najciekawszych i najbardziej oryginalnych prezentacji odwiedzą swoich młodszych kolegów i postarają się zaciekawić początkowiaków czytaniem książek.

Grupa metodyczna od języków:
W. Grakalskienė, Jelena Mincewicz, T. Gajlun,
J. Litwin, B. Martinkiewicz, I. Szulska