
Lapkričio 8-15 dienomis mūsų gimnazijoje vyko Lenkų kalbos savaitė. Kiekviena diena buvo turtinga vykstančiais renginiais. Pradinių ir 5 kl. mokiniai dalyvavo konkurse ,,Dailusis rašymas‘‘. Taip pat vyko dailės konkursas ,,Lenkų pasakų iliustracijos‘‘. Geriausi darbai eksponuoti parodoje gimnazijos II aukšto vestibiulyje. 8 klasės mokinės Emilija Mincevič ir Sandra Šimanelytė dalyvavo rajoniniame konkurse ,,Tautinis skaitymas 2019‘‘. Savaitės pabaigoje visi konkursų nugalėtojai ir laureatai buvo apdovanoti padėkos raštais ir knygomis.
Lenkų kalbos savaitė gimnazijoje
Lenkijos Nepriklausomybės diena mūsų gimnazijoje
Varpų skambėjimu ir lenkų himno giedojimu prasidėjo lapkričio 11-osios minėjimo rytmetis. 2-6 ir 8 klasių mokiniai minėjo šią svarbią datą deklamuodami eilėraščius ir dainuodami patriotines lenkų dainas. Skambėjo eilėraščiai apie Lenkijos Nepriklausomybę, apie maršalą Jozefą Pilsudskį. Dainos ,,Pirmosios brigados maršas“, ,,Kaip kare gražu“ suteikė šiai dienai šventinį akcentą. Eilėraščiuose skambėję žodžiai ,,Nepriklausomybė – tai gyventi naujai, lenkiškai kalbėti, būti tarp tautiečių, skatina didžiuotis, kad esame lenkai, moko mus puoselėti lenkų kultūros tradicijas.
Šv. Andriejaus vakarėlis

Kalėdiniai burtai prasidėdavo dar prieš prasidedant adventui – per Šventąjį Andriejų. Lapkričio 30-ąją, Šventojo Andriejaus dieną, prasideda tikrų tikriausias kalėdinių burtų maratonas, kurio kulminacija, žinoma, stebuklingąją Kūčių naktį. Nuo seno šią dieną žmonės švęsdavo pirmąją žiemos šventę ir pradėdavo laukti Saulės sugrįžtuvių. Ši naktis buvo laikoma ypatinga, pranašiška. Tikėta, kad merginos šią dieną gali susapnuoti savo būsimą vyrą.
Šv. Andriejaus diena yra puiki proga linksmintis, todėl lapkričio 29 d. gimnazijos salėje įvyko vakarėlis. IG klasės mokiniai paruošė įvairius burtų žaidimus 0 – 6 klasių mokiniams, o IIG klasės mokiniai – 8 – IVG mokiniams. Vakarėlio atmosfera buvo mįslinga ir pilna paslapčių. Vėliau mokiniai linksminosi diskotekoje.
Linksmojoje laboratorijoje „Mėgintuvėlis”
Lapkričio 26 d. 2 – 4 klasių mokiniai vyko į Mėgintuvėlio laboratoriją, kur vyko kultūros paso programos finansuojama edukacinė programa „Spalvų kodas – eksperimentai laboratorijoje“. Per edukacinę pamokėlę vaikai apsirengė baltus chalatus, užsidėjo specialius mokslininkų akinius. Sužinojo, kad laboratorijoje gyvena smalsuolis Mėgintuvėlis, jis mėgsta išbandyti vis ką nors naujo, todėl ir jo vardas kilęs iš žodžio „mėginti“. Vaikai susipažino ir išbandė įdomiuosius chemijos eksperimentus: spalvinėmis reakcijomis, išbandė kietą anglies dioksidą, gaudė dujas, statė burbulų bokštus, laikė ugnį rankose, iš sulčių gamino limonadą, prisiminė kada ir kodėl buvo pasirinktos ir ką simbolizuoja spalvos Lietuvos tautinėje vėliavoje. Vaikams labai patiko nors akimirkai pavirsti mokslininkais ir dirbti laboratorijoje. Jie labai džiaugėsi, kad puikiai praleido laiką, daug ko išmoko, sužinojo.
Nemokami muziejai – mokiniams
Lapkričio 21 d. Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazijos I – IIIG klasių ir Mostiškių mokyklos – daugiafunkcio centro 9–10 klasių mokiniai lydimi mokytojų Teresos Gailiun ir Elžbietos Galinskos bei kelionių organizatorės geografijos mokytojos Veslavos Vežbovič apsilankė Vievyje. Pažintinėje – edukacinėje ekskursijoje susipažino su Lietuvos geologijos muziejumi, kur apžiūrėjo naudingų iškasenų ekspozicijas ir kerno saugyklą. Kernas leidžia pamatyti, kaip jo gręžimo vietoje atrodytų žemės gelmių skerspjūvis. Vievyje veikia ir Lietuvos kelių muziejus, kuris mokinius taip pat sudomino. Muziejuje veikia ekspozicija „Mūsų senolių darbo įrankiai tiesiant kelius“. Ten eksponuojami senųjų kelininkų naudoti įrankiai. Sužinojo, kaip kito kelių, tiltų, viadukų statybos. Didžiausią įspūdį padarė kelių technika (ekskavatoriai, savivarčiai, ritinėliai ir kiti automobiliai) ir tai, kaip mūsų šalyje buvo tiesiami keliai. Mokiniai buvo nustebinti ir sužavėti. Kelionė į Vievį jiems padėjo suvokti, kad viskas, kas yra šalia, turi praeitį.
Pirmokų šventė „Aš jau mokinys!“
Lapkričio 22 d., trečiadienį, pirmokai visus pradinių klasių mokinius, jų mokytojas ir savo tėvelius pakvietė į šventę. Jauniausieji gimnazijos ugdytiniai norėjo pasidžiaugti ir parodyti, kiek per mokslo metus paaugo, sustiprėjo ir kad išmoko visą abėcėlę. Pirmokai dainavo, deklamavo eilėraščius, išvardino išmoktas raides, paskaičiavo, pašoko. Buvo smagi šventė pirmokėliams ir jų svečiams.
,,Tolerancijos švyturys“
Lapkričio 18-22 dienomis gimnazijoje buvo minima Tolerancijos savaitė. Šiais metais Tolerancijos simbolis ŠVYTURYS, kuris reiškia pagalbą, rodo kelią laivams. Ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, gerbti kitokius požiūrius ir saviraišką.
„Geriausia mokykla – geriausias mokytojas“
Lapkričio 20d. Lenkų kultūros namuose įvyko konkurso „Geriausia mokykla – geriausias mokytojas 2019“ apdovanojimai. Tai jau XXV konkursas, kurį organizuoja Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija „Macierz Szkolna“. Mūsų gimnazija gali pasigirti puikiais įvertinimais. Geriausia matematikos mokytoja – Regina Tamošiūnienė ir lenkų kalbos mokytoja – Irena Šulska.
Nuoširdžiai sveikiname!
„Intersurgical“ gamykloje Pabradėje

Lapkričio 18 d. IIIG klasės mokiniai lydimi socialinės pedagogės Olgos Butkevič lankėsi didžiausioje Švenčionių rajono įmonėje UAB „Intersurgical” Pabradės mieste. Įmonė tiekia platų asortimentą priemonių, skirtų kvėpavimo takų priežiūrai – anestezijai, reanimacijai, deguonies ir aerozolio terapijai.Ekskursijos vadovė mokiniams papasakojo, kad ši kompanija yra pasaulinė plataus medicininių gaminių asortimento, skirto kvėpavimo takams kūrėja, gamintoja ir tiekėja. Mokiniai lankėsi gamybinėse patalpose, stebėjo roboto darbą, iš arti pamatė kaip surinkimo cechuose darbuotojai renka gaminius. Gamykloje dirba 2500 žmonių. Tai viena didžiausių gamyklų Lietuvoje. Ekskursija buvo labai įdomi, pažintinė, nukreipta į profesinį orientavimą.
Akcija „Mokykla gieda himną“
Lapkričio 8 dieną mūsų gimnazijoje prasidėjo lenkų kalbos savaitė. Penktadienį (2019-11-08) gimnazijos bendruomenė 11val. 11min. prisijungė prie akcijos „Mokykla gieda himną” taip pažymėdama Lenkijos Nepriklausomybės dieną.
Akcijoje dalyvavo daugiau nei 4 mln. mokinių ir 400 tūkst. mokytojų (iš 20 tūkst. mokyklų Lenkijoje ir užsienyje).
































































