Lietuvių kalbos ir literatūros pamokos netradicinėje aplinkoje

Šių metų gegužės 5 dieną IIIG ir IVG klasių mokiniams lietuvių kalbos ir literatūros pamokos vyko netradicinėje aplinkoje – Vilniuje.
Pirmiausia gimnazistai dalyvavo edukacijoje – ,,Literatūrinis Vilnius“ Literatūrinis Vilnius – nuo legendomis apipintos sostinės iki šių dienų poezijoje gyvybe trykštančio miesto. Pamokos tikslas – pateikti mokiniams senojo Vilniaus vaizdą, knygų puslapiuose nugulusius istorinius įvykius ir kasdienius nutikimus per įvairių laikotarpių literatų kūrybą bei supažindinti juos su garsiausiais skirtingų laikmečių Lietuvos rašytojais, jų biografija ir kūriniais. Mokiniai pasinėrę į kelionę po senamiestį, sužinojo, kokią Vilniaus Katedrą matė Justinas Marcinkevičius, kokius svarbius istorinius įvykius savo poemoje aprašė Adomas Mickevičius, kaip Vilnių apdainavo M. K. Sarbievijus, J. Vaičiūnaitė bei T. Venclova.
Vėliau gimnazistai apsilankė Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje, atidarytame 1997 m. Vilniuje, kuriame 1940-1944 m. gyveno lietuvių literatūros klasikas, dramaturgas ir orientalistas Vincas Krėvė-Mickevičius. Pasivaikščioję po muziejaus erdves, apžiūrėję aplinką, mokiniai prisiminė per pamokas nagrinėtos dramos ,,Skirgaila“ parašymo aplinkybes ir siužetą, buvo rodomi H. Vancevičiaus režisuoto spektaklio scenų įrašai, kuriuose atsiskleidžia Lietuvos kunigaikščio Skirgailos ir jauno kryžiuočių riterio Kelerio didvyriškumas ir tragiškumas atsidūrus pasirinkimo situacijoje tarp meilės, garbės ir politinių interesų. Kartu su dramos personažais ieškojo išeičių iš kebliausių asmeninės ir tautos istorijos situacijų.
Netradicinių lietuvių kalbos ir literatūros pamokų metu mokiniai buvo skatinami kūrybiškai mąstyti, ugdyti gebėjimą interpretuoti literatūros kūrinius, juose aprašytus istorinius faktus bei pagilino žinias lietuvių literatūros srityje.

Lietuvių kalbos ir literatūros vyresn. mokytojos Beata Martinkevič ir
Janina Litvin