Lekcje literatury i języka litewskiego w nietradycyjnym otoczeniu

5 maja br. uczniowie klas IIIG-IVG udali się do Wilna na lekcje języka litewskiego w nietradycyjnym otoczeniu. Brali udział w wycieczce edukacyjnej po starówce ,,Wilno literackie‘‘, podczas której zapoznali się z życiem i twórczością autorów litewskich różnych epok.
Następnie zwiedzili mieszkanie-muzeum Vincasa Krėvė- Mickevičiusa, przypomnieli jego utwory, analizowane na lekcjach. Obejrzeli nagranie scen ze spektaklu ,,Skirgaila‘‘, razem z bohaterami dramatu poszukiwali wyjścia z trudnych sytuacji osobistych i narodowych.
Podczas tych lekcji uczniowie byli zachęcani do twórczego myślenia, uczyli się umiejętności interpretacji tekstów literackich i opisanych w nich faktów historycznych, a także pogłębili wiadomości w dziedzinie literatury litewskiej.

Starsze nauczycielki języka litewskiego i literatury
Beata Martinkiewicz i Janina Litwin