,,Kokybės krepšelio“ projektas Vilniaus r. Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazijoje

Nuo 2020 m. spalio mėnesio Vilniaus r. Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazija sėkmingai vykdo ,,Kokybės krepšelio“ projektą. Projekto tikslas – gerinti pamokos kokybę, siekiant mokinių mokymosi veiksmingumo pamokoje.
Uždaviniai:
tikslingas pamokos planavimas siekiant kiekvieno mokinio pažangos;
šiuolaikinės mokymosi aplinkos kūrimas, gerinant mokinių pasiekimus.
22 gimnazijos mokytojai dalyvavo 40 akad. val. kvalifikacijos programų cikle „Šiuolaikinės pamokos aspektai remiantis geros mokyklos praktika“, „Šiuolaikinė pamoka – efektyvi pamoka“.
Kiekvienas 4-7 klasių mokinys turi sukurtą portfolio. Socialinė pedagogė koordinuoja portfolio kūrimą, stebi ir moko mokinius analizuoti asmeninę pažangą.
Įdiegta ,,Office 365“ platforma. Visi gimnazijos mokytojai, mokiniai ir jų tėvai dalyvavo ,,Office 365” funkcionalumas ir ,,Office 365” platformos galimybės mokymuose.
Įsigyti du LED ekranai, todėl mokytojai turi galimybę vesti inovatyvias, šiuolaikiškas pamokas, sudominti mokinius ir patraukti jų dėmesį.
Nupirkta literatūra: ,,Mokymosi strategijos ir mokinių pasiekimų sąsajos“, ,,Virtualusis mokymas. Teorija ir praktika“, ,,Vaiko emocinis intelektas. Kaip padėti vaikams pažinti emocijas, pasitikėti savimi ir gerai sutarti su kitais“?, „Įsivertinimas. Asmeninė pažanga“, ,,Mokymo diferencijavimas edukacinės paradigmos kaitoje“.
Nuo 2021 mokslo metų rugsėjo mėnesio veikia robotikos būreliai, kuriuos lanko 2-8 klasių mokiniai. Nupirkti „Lego edukation“ rinkiniai, planšetės ir kitos darbo priemonės. Robotikos programa skatina vaikus kūrybiškai mąstyti, analizuoti situacijas ir taikyti kritinio mąstymo bei problemų sprendimo įgūdžius. Vaikai mokomi būti ne tik išmaniųjų technologijų vartotojais, bet ir jų kūrėjais, dalintis idėjomis, aktyviai ir kūrybingai veikti. Kurti su LEGO – tai praktinė, intelektualiai įtraukianti patirtis. Mokiniai bendradarbiauja komandoje, ugdoma kantrybė, sveikas požiūris į nesėkmes, įgyjamas pirminis supratimas apie programavimą. Užsiėmimų metu vaikai lavina smulkiąją motoriką, erdvinį mąstymą.
Dalyvavimas ,,Kokybės krepšelio“ projekte įnešė naujovių ir paskatino gimnazijos bendruomenę tobulėti.

Ataskaitą parengė KK grupės narė,
lietuvių kalbos ir literatūros vyresn. mokytoja
Beata Martinkevič