K. Donelaičio metų baigiamasis renginys

2

Nuo Kristijono Donelaičio gimimo skiria trys šimtmečiai. Per tiek laiko žmonių gyvenimas pasikeitė neatpažįstamai. Gruodžio 11 dieną Buivydžių mokyklos mokiniai buvo pakviesti į baigiamąjį Kristijono Donelaičio metų renginį. Iš 12 klasės mokinių paruoštų skaidrių, kurias pristatė vienuoliktokės, susirinkusieji sužinojo kokioje epochoje gyveno poetas. Nustebino K. Donelaičio biografiniai faktai. Ne visi buvo girdėję, jog poetas buvo puikus meistras: pats pasigamino barometrą, klavesiną, laikrodį, mėgo sodininkystę. Daug dėmesio skirta K. Donelaičio „Metų“ skaitymui, kai mokiniai skaitė ištraukas iš „Metų“. Būtų puiku, jei nors vienam iš dalyvavusių renginyje, poeto žodis taptų artimesnis, suprantamesnis. Jeigu atrasti nepasisekė, vadinasi, tas atradimas dar laukia ateityje. Juk gyvenimo tvarka, kurią pripažino teisinga ir kurios laikėsi K. Donelaitis, yra ne kas kita, kaip Dievo įsakymų laikymasis. Būtent tai padeda žmogui rasti vidinę ramybę bei dermę ir dabar. Atsigręžkime į K. Donelaičio kūrybą, ieškokime jo žodyje patvirtinimo savo mintims ir darbams; skaitydami ir gilindamiesi, ieškodami sąsajų su savuoju laiku.

Nepamiršta buvo ir tai, kad „Metai“ buvo išversti net į 20 kalbų. Lenkų, rusų, vokiečių ir anglų kalbomis nuskambėjo skaitomos kūrinio ištraukos. Jas išraiškingai perskaitė kalbų mokytojų V. Grakalskienės, I. Šulskos, J. Mincevič paruoštos 9 ir 11 klasių mokinės. Dvyliktokės parodė K. Donelaičio kūrinio kiekvienos dalies improvizuotus trumpus filmukus. Žiūrovai mėgavosi žodžių ir muzikos žaismu.

Pasiruošti renginiui mokiniams padėjo lietuvių kalbos mokytojos Julija Bazevičienė ir Janina Litvin.

Išlydėti donelaitikos metai, apsuktas laiko ratas, tačiau jis nesustoja. Mus jau pasitinka Etnografinių regionų metai, tad vėl laukia nauji ir prasmingi darbai.