Išvyka į Valstybinį jaunimo teatrą

Spalio 21 d. gimnazijos dramos būrelis (11 IIIG klasės mokiniai) ir jų vadovė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Julija Bazevičienė buvo Valstybiniame jaunimo teatre Vilniuje, kur žiūrėjo A. Juozaičio spektaklį „Širdis Vilniuje“, kurio tikslas pateikti naują požiūrį į istoriją. Spektaklio epicentras – Józefo Piłsudskio (Gediminas Storpirštis) ir Felikso Dzeržinskio (Aleksas Kazanavičius), auliniais batais mindančių Vilniaus grindinį, dialogas. Po spektaklio idėjos raiška literatūrinėmis ir teatro priemonėmis buvo aptarta per lietuvių kalbos ir literatūros pamoką. Mokiniai diskutavo, išsakė savo nuomones apie spektaklį:

„Istorija domiuosi, todėl pamatyti gyvai žinomų istorinių asmenybių susitikimą scenoje, nors ir nerealioje aplinkoje buvo įdomu. Pamačiau aktorių garsenybių vaidybą iš arti.“

Dorota Šulska

„Dekoracijos, efektai labai tikroviški. Režisieriai apgalvojo viską iki smulkmenų, o aktoriai sugebėjo tinkamai perduoti savo emocijas, įsijausti į savo rolę.“

Agata Orlovskaja

„Man patiko juodojo angelo personažas. Žvilgsnis nuolat krypo į jį. Manau, pats įdomiausias vaidmuo.“

Marek Lučinski

„Pati pradžia buvo neįdomi, bet vėliau įsijaučiau ir nebežiūrėjau abejingai. Atpažinau visas istorines asmenybes ir tada turinys įgijo prasmę.“

Karol Mikelevič

„Išgirsti lietuvių pastatytame spektaklyje kalbant lenkiškai netikėta. Spektaklis patiko, sužinojau daug naujų faktų.“

Robert Ciura

„Spektaklis mistinis: skaistykla, susitinka jau seniai mirę žmonės, angelas juodais rūbais, bet baltais sparnais – viskas darė įspūdį.“

Renata Jankovska

„Istorines asmenybes pažinau visai kitaip – per teatrą. Puikiai žinau Pilsudskio kapą Rasų kapinėse, kur palaidota jo širdis, tačiau paties Pilsudskio likimas man atsiskleidė visiškai kitoje šviesoje, ypač kai spektaklyje prašneko jo motina.“

Karolina Klimaševska

„Nesutinku, kad tai istorinis kūrinys. Suvestos dvi asmenybės, kurios niekada nebuvo susitikusios, nors diskusija vyksta būtent tarp jų ir taip atsiskleidžia tų dviejų veikėjų ryšys su Vilniumi.“

Agata Komar

„Sėdėjome pirmoje eilėje ir iš arti matėme aktorių veidus, reiškiamas emocijas. Matėme, kaip aktoriaus, įkūnijusio F. Dzeržinskio personažą, veidas suprakaitavo. Aktorių vaidyba puiki ir tai imponavo.“

Mažena Juchnevič

„Jau vien pabūti teatre ir gyvai pamatyti spektaklį įspūdinga. Dabar visai kitaip skaitysiu ir suvoksiu draminius kūrinius.“

Gabriel Paukšto

„Man patiko pabūti kitoje aplinkoje, pajausti aktorių vaidybą.“

Diana Žilinskaitė

Dėkojame Lietuvių švietimo draugijai „Rytas“ ir Alfonsui Kairiui už pakvietimus.

1 [] 2 []