Edukacinė-pažintinė išvyka į Vilnių

Vasario 1 dieną (ketvirtadienį) Buivydžių T. Konvickio gimnazijos 6 ir 7 klasių mokiniai, lydimi auklėtojų Beatos Martinkevič ir Teresos Gailiun išvyko į edukacinę- pažintinę ekskursiją po Vilnių.
Kelionė prasidėjo apsilankymu Vilniaus Antakalnio kapinėse, kur amžino poilsio atgulė įvairių tautybių žmonės.
Antakalnio kapinės – tai Lietuvos respublikos panteonas. Čia palaidoti įvairių tautybių Antrojo pasaulinio karo kariai, Sausio 13-osios bei Medininkų tragedijos aukos, politikai, menininkai ir kiti nusipelnę visuomenei žmonės. Mokiniai atvažiavo čia tam, kad atliktų socialinę-pilietinę pareigą – uždegtų žvakes ir pagerbtų kovojusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą.
Liūdėti nebuvo kada, kadangi mokinių laukė smagus pasivaikščiojimas po Vilniaus senamiestį. Nepabūgę šlapio sniego jie turėjo galimybę pasigrožėti autentiška sostinės architektūra.
Sekantis mūsų apsilankymo objektas buvo Dailės muziejaus Meno pažinimo centras. Čia vyko edukacinis užsiėmimas ,,Vilnius – mūsų laisvės ištakos“. Jo metu mokiniai turėjo galimybę iš arčiau pažinti Vilniaus miesto istoriją, pamatė parodoje eksponuojamą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laišką, rašyta 1323 m. sausio 25 d. Šis laiškas – tai pirmas rašytinis šaltinis, kuriame paminėtas Vilnius. Taip pat susipažino su architekto, dailininko J. Kamarausko kūryba bei patys dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ir susikūrė išskirtinius Lietuvos šimtmečio minėjimo atvirukus.
Laikas prabėgo labai greitai. Praturtinę savo istorines žinias apie Vilnių, kupini gerų emocijų ir neišdildomų įspūdžių mokiniai grįžo namo.

Lietuvių kalbos vyresn. mokytoja Beata Martinkevič
Lenkų kalbos vyresn. mokytoja Teresa Gailiun