Šešėliavimas

Šešėliavimas – galimybė mokiniams praleisti darbo dieną su darbuotoju stebint jo kasdienį darbą. Šia proga pasinaudoję vyresniųjų klasių mokiniai daugiau sužino apie tai, ką žmonės dirba visą dieną. Jie tampa vienos ar kitos srities darbuotojo praktiko „šešėliais“, susipažįsta su pasirinktos profesijos darbo pobūdžiu. Tokią galimybę išnaudojo dvi 11klasės mokinės Božena Vrublevska ir Katerina Siniakova, kurios vieną dieną iš arčiau susipažino su drabužių pardavėjos – konsultantės pareigomis. Merginos sužinojo kokie reikalavimai keliami norint dirbti tokį darbą ir tai išbandė. Juk tai ne tik drabužių išdėstymas salėje, bet ir malonus bei greitas aptarnavimas. Reikia ne tik mokėti aptarnauti pirkėją, bet spręsti iškilusias konfliktines situacijas su klientu.

Dabar vienuoliktokės drąsiai gali pasakyti, kad „šešėliavimas“ joms įrodė, jog pagrindiniai reikalavimai pardavėjui – komunikabilumas, gebėjimas greitai užmegzti pokalbį su potencialiu pirkėju, paslaugumas, kantrumas, orientacija į rezultatą, gebėjimas greitai įsisavinti informaciją apie siūlomus produktus ir sąžiningumas.

seseliavimas