Dzień Ziemi

19 kwietnia w naszym gimnazjum odbył się uroczysty apel mający na celu uczcić nadchodzące święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi.
To święto było piękną okazją do pokazywania indywidualnych postaw i pomysłów ekologicznych. Każdy uczeń miał możliwość wyrazić swoją miłość i troskę do naszej kochanej błękitno-zielonej Planety rysunkami i plakatami, piosenkami i tańcami.
Podkreśliliśmy również, że Ziemia jest naszym wspólnym wielkim domem. A każdy dom ma być zadbany – przytulny i czysty. Więc komitet uczniowski gimnazjum podczas apelu ogłosił rozpoczęcie akcji sprzątania środowiska pod hasłem „Wspólnie przeciw lawinie śmieci”. W ramach tej akcji każdy w miarę swoich sił, chęci i twórczych pomysłów dołączy się do globalnej działalności ekologicznej sprzątając i upiększając własne podwórko.
Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują wszystkim, kto rysował, śpiewał, tańczył, wspierał, podtrzymywał na duchu i tworzył świąteczny nastrój.

Uczniowie IG klas
Nauczycielka biologii Tatjana Mincewicz