Obóz letni „Barwy dzieciństwa’’

Tradycją naszego gimnazjum jest organizowanie letniego obozu. Dlatego i w tym roku w dniach 7 – 13 czerwca dla uczniów klas początkowych rozpoczął się letni szkolny obóz „Barwy dzieciństwa“.
Do obozu uczęszczało 15 uczniów z różnych klas.
Turnus rozpoczął się od zatwierdzenia reguł obozu i wyjazdu nad jezioro Karockie, gdzie były zorganizowane różnego rodzaju gry, zabawy oraz sztafety.
Kolejnego dnia uczniowie wybrali się do kina. Celem wycieczki było nabywanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Była to doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskich.
Była również organizowana wycieczka do stadniny w Dubinkach, gdzie mieli okazję podziwiać piękne widoki z licznymi zwierzętami. Oprócz różnych ras koni można było zobaczyć alpaki, kangury, lamy, strusie, czarne łabędzie, wielbłądy i inne. Największą atrakcją dla dzieci była przejażdżka konna.
Odwiedzili także ogród zoologiczny w Wilnie. Oglądali z bliska zwierzęta, poznali ich wygląd i tryb życia. Uczniowie zobaczyli mnóstwo gatunków różnych zwierząt: najmniejsze małpki świata – pigmejki, lemury, mangusty, największego żółwia na Litwie, kolorowe papugi, nietoperzy, egzotyczne żmije, jaszczurki i inne.
W ostatnim dniu obozu uczniowie udali się do Podniebnego parku. Tam wysłuchali poleceń trenera, aby móc spędzić dzień nie tylko aktywnie, ale i bezpiecznie.
W czasie obozu dni mijały szybko, uczniowie poznali dużo nowego, zdobyli różne doświadczenia i wesoło spędzili czas.