Letnie wakacje z Bogiem „Zdobywcy szczytów”

Każdego dnia człowiek musi pokonywać niejedną górę, zdobyć niejeden szczyt. Na drodze życia mamy Towarzyszy: Boga oraz Jego Posłańców – Aniołów. Tego lata, w dniach 30 czerwca – 7 lipca, dzieci i młodzież z szkoły w Bujwidzach (razem było 44 uczestników i 5 opiekunów) miały okazję na żywo zobaczyć i „dotknąć” gór, zdobyć ich szczyt. Pomimo wysiłku i trudu, idąc po kamieniach, odważnie kroczyli naprzód, zdobywając kolejny odcinek drogi.

Dzień rozpoczynaliśmy porannym pacierzem, potem śniadanie i obowiązki. Każdego dnia trzeba było zdobyć kolejną górę: góry w Poroninie i Zakopanym, a także „góry” z Pisma Świętego. Codzienna Msza święta wzbogacała duchowo każdego uczestnika.

Uczyliśmy się razem jak żyć, jak być dobrym, jak pomagać bliźniemu, jak przebaczać i prosić o przebaczenie, jak dziękować i być wdzięcznym nie tylko Bogu za dar dobrej pogody i pięknych widoków, ale i ofiarodawcom, bez których tego wyjazdu na pewno nie byłoby. Dzięki Wielu Dobrym Sercom, tegoroczny wyjazd został zrealizowany, wielu dobrodziejów przyczyniło się do spełnienia marzeń wielu dzieci.