Jeździli pociągiem!

We wtorek 18 września uczniowie klas 0, 1 i 2 udali się na wycieczkę na Dworzec kolejowy w Wilnie. Dzieci zwiedzały pomieszczenia,  wyposażenie  dworca oraz perony. Następnie wsiadły do pociągu. Każde dziecko zajęło wygodne miejsce i … pociąg ruszył w krótką podróż na lotnisko i z powrotem.
     Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Kolejarstwa,  w którym uczniowie zobaczyli wszystko, co związane jest z pociągami. Wewnątrz kursowały miniaturowe zestawy pociągów.
     Dzięki Pani przewodniczce uczniowie mieli możliwość nie tylko poznać różne zawody związane z koleją, ale również wypróbować działanie różnych urządzeń.
      Na zakończenie obejrzeli krótki filmik edukacyjny o bezpiecznym zachowaniu na kolei,  którego celem było pokazanie uczniom, jak zachować się odpowiedzialnie w codziennych sytuacjach – np. podróżując pociągiem.
     Wycieczka ta sprawiła dzieciom nie tylko wiele radości, ale była też pouczająca i poznawcza.