Semafor-2017

8 lutego bieżącego roku w Gimnazjum w Bujwidzach odbyły się strefowe zawody ,,Semafor- 2017”. Podstawowym zadaniem zawodόw było kształcenie nawykόw bezpiecznego  ruchu drogowego, a także wyłonienie drużyny, ktόra posiada najlepszą wiedzę z zasad bezpiecznego ruchu.

Na zawody przybyły drużyny z Gimnazjum w Mickunach, Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach, Gimnazjum św. Jana Boski w Jałόwce oraz ze Szkoły – Centrum wielofunkcyjnego w Mościszkach. W skład naszej drużyny wchodzili Krzysztof Wołodko, Aurelija Szimanelitie, Jowita Podlecka oraz Ewelina Jankauskajtie. Uczestnikόw przywitała dyrektor gimnazjum Halina Rawdo oraz przedstawiciele  policji komisariatu rejonu wileńskiego, uczniowie natomiast przedstawili krόtki program artystyczny.

Zawodnicy wykazali swoje umiejętności w korzystaniu z odblaskόw światła, nazywali znaki drogowe, mόwili o ich znaczeniu, wykonywali zadania na makiecie drόg, przedstawili, w jaki sposób należy przechodzić przez ulicę na przejściu dla pieszych i na skrzyżowaniu, a także mieli konkurs kapitanόw.

Po podsumowaniu wynikόw konkursu wyłoniono laureatόw. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Gimnazjum św. Jana Boski w Jałόwce. Drużyna Gimnazjum w Bujwidzach uplasowała się na wysokim drugim miejscu,  a na pozycji III okazali się uczniowie z Gimnazjum im.Stefana Batorego w Ławaryszkach. Uczestnicy imprezy otrzymali dyplomy oraz prezenty.

Antoni Poszewiecki,

nauczyciel klas początkowych

dsc_0098 dsc_0191 dsc_0210 dsc_0195 dsc_0194 dsc_0178 dsc_0175 dsc_0174 dsc_0153 dsc_0139 dsc_0118 dsc_0113 dsc_0109 dsc_0106