W gościnie u bajki

Dzień 11 lutego zapowiadał się znakomicie, gdyż uczniowie klas 1- 4 mieli wypad do Domu Kultury Polskiej w Wilnie, by tam obejrzeć sztukę teatralną „Kopciuszek” w wykonaniu aktorów Polskiego Studia Teatralnego pod przewodnictwem znakomitej wileńskiej Pani reżyser Lilii Kiejzik.
    Scenografię zaprojektowano w nietypowy sposób, gdyż zobaczyliśmy Wróżkę, pana Ochmistrza, wnętrze pałacu królewskiego w ogromnym, niczym telewizyjnym, ekranie. Komiczne wypowiedzi pana Ochmistrza raz po raz pobudzały młodych widzów do śmiechu i dobrego nastroju.
     Postać ubogiej, skromnej i pracowitej Hanusi, zwanej Kopciuszkiem jawiła się widowni jako osoba o bogatym wnętrzu duchowym. Przeciwstawieniem głównej bohaterki były Macocha oraz Siostry przyrodnie. Te ostatnie ciągle się kłóciły, wybrzydzały z Kopciuszka.
      Uwieńczeniem spektaklu były dopasowanie pantofelka czyli srebrnej ciżemki, do nóżki Hanusi oraz wesele Kopciuszka i Królewicza, na które będą zaproszone „ niewdzięczne” Siostry z Macochą. Wszystko dobrze się kończy, nasza wycieczka również. Wróciliśmy szczęśliwi, stokroć bogatsi duchowo.

Dziękujemy serdecznie organizatorom tej ciekawej wycieczki.

Uczniowie i nauczyciele klas początkowych