Piękna przygoda w Bujwidzach

W dniach 1-5 czerwca uczniowie klas młodszych doznali mnóstwo pięknych chwil w czasie letniego obozu wypoczynkowego w Gimnazjum w Bujwidzach pod kierownictwem nauczycieli klas początkowych Julii Mincewicz i Teresy Wąsowicz. Plan zajęć o kierunku plastyczno-literackim, a także sportowym był zawczasu starannie przygotowany. Na zajęciach plastycznych uczniowie mieli możnliwość wytypowania najlepszych prac o tematyce wakacyjnej. Różnorodne gry i zabawy ruchome oraz piosenki uatrakcyjniły pobyt w obozie.

4 czerwca w naszej szkole gościła autorka książek z serii „Bajki Babci Haliny” H. Janczuńska w towarzystwie Walentyny Subocz, działaczki na rzecz polskości na Litwie. Niesamowity entuzjazm poetki H. Janczuńskiej wprowadził dziatwę w krainę baśni wierszowanej, a były to wiersze „O wilku i lisie”, „Mała wiewióreczka”, „Bajka o Jasiu” i inne. Uczniowie z zachwytem słuchali  teksty czytane przez samą autorkę, w darze też otrzymali książki z ciekawymi wierszami. Z kolei dzieciaki zaprosiły poetkę do wspólnych gier i zabaw, a także przedstawiły króciutki program recytacji wierszy J. Tuwima, M. Konopnickiej oraz zaśpiewały kilka piosenek.

Zakończeniem naszej wędrówki przez lato była wycieczka do Mini – Zoo w Kolonii Podwileńskiej, gdzie dziatwa szkolna mogła nie tylko obejrzeć zwierzątka, ale też je pogłaskać. Uwieńczeniem wycieczki były atrakcje w centrum hanglowym „Ozas” – X-Planet, gdzie dzieciaki się wyhasały i z wesołym nastrojem powracały na długie letnie wakacje.

Organizatorzy letniego obozu Gimnazjum w Bujwidzach

Teresa Wąsowicz, Julija Mincewicz