W ramach projektu ,,Paszport kulturalny“

26 października pierwszacy naszego gimnazjum uroczyście przygotowali się do święta „Pasowanie na ucznia klasy pierwszej”. Serdecznie witano przybyłych tu rodziców, administrację, nauczycieli, uczniów. Początek zagaili uczniowie klasy piątej. W swym przemówieniu do pierwszaków G. Gajlun życzyła dobrych sukcesów w nauce, a także zapewniła swą pomoc i opiekę nad nimi na przerwach i zajęciach pozalekcyjnych. Natomiast J. Butkiewicz wniósł na salę starą walizkę, gdzie się znajdowały duża koperta z zadaniem  egzaminacyjnym oraz tekst ślubowania pierwszaków. Maluchy przygotowały swój pierwszy koncert, a był to skoczny krakowiak z Lajkonikiem na czele, piosenki, wiersze o tematyce szkolnej i patriotycznej. Podczas „egzaminu” pierwszacy dzielnie się spisali z czytania oraz liczenia. Dużo serdecznych słów życzyła uczniom wice- dyrektor Z. Mikielewicz, wręczyła im bonusy pierwszaka. Starsi koledzy wręczyli treściwe upominki oraz składali piękne wiązanki życzeń na wspólnej drodze nauki i zabaw w naszym gimnazjum.

Teresa Wąsowicz ,

wychowawczyni klasy 1