„Kształtowanie postaw obywatelskich”

W dniach 18 – 31 października w Pułtusku, pięć uczennic z naszego gimnazjum, wzięło udział w koloniach liderskich pt. „Kształtowanie postaw obywatelskich”, prowadzonych przez p. M. Konopkę, A. Żukowską, K. Olszańską-Jakubiak i S. Zielonkę, a zorganizowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Byli uczestnicy z Brazylii, Ukrainy i Litwy. Podczas tego obozu dziewczyny z naszej szkoły wzięły udział w zajęciach poświęconych przewództwu, liderstwu, wizerunkowi osobistemu i publicznemu, a także w warsztatach teatralnych. Uczestniczyły w grach i zabawach motywujących współpracę, pogadankach i dyskusjach liderskich.

Uczestnicy mieli także możliwość być na lekcji historii „Co mamy wspólnego i co nas różni” w liceum ogólnokształcącym. Grypa kolonii liderskich zwiedzała Zamek Biskupów Mazowieckich, muzea, Ratusz miasta w Pułtusku. Była też częsta okazja wyjścia na basen, fitnes, do sali sportowej i na miasto. Były zorganizowane dwa wyjazdy zapoznawcze do Warszawy i Ciechanowa. W stolicy byliśmy na Zamku Królewskim, na Starówce, w Pałacu Kultury i Nauki. Natomiast w Ciechanowie zobaczyliśmy Zamek Książąt Mazowieckich oraz miasto.

Na zakończenie turnusu były przedstawione prezentacje grup obozu, podczas którego grupy przedstawiały swoje kraje pochodzenia. Końcowy etap tych kolonii ma odbyć się we własnej szkole. Dlatego już wkrótce odbędzie się prezentacja obozu liderskiego w naszym gimnazjum.

IMG_6358 []DSCN8354 []IMG_6320 []DSCN8283 []