Return to Biblioteka

Renginiai

Skaitytojas ir knygos draugas

Rugsėjo 22 d. mūsų gimnazijos bibliotekoje įvyko 2 klasės mokinių priėmimas į skaitytojų gretas.
Vaikai prisiminė, kaip reikia elgtis su knygomis, kaip jos išdėstytos lentynose, pakartojo elgesio taisyklės bibliotekoje.
Prisiekus knygoms kiekvienam mokiniui buvo įteiktas pažymėjimas liudijantis, kad nuo šiol jis yra skaitytojas ir knygų draugas. Vėliau kartu su klasės auklėtoja Roma Soboleva išrinko knygutę skaitymui ir kelionė į knygų pasaulį prasidėjo.

 

Integruota literatūros pamoka gimnazijos bibliotekoje

2022 m. balandžio 5 dieną (antradienį) lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Beata Martinkevič pakvietė 2 – 3 klasių mokinius į integruotą literatūros pamoką, kuri vyko gimnazijos bibliotekoje. Mokiniai plačiau susipažino su H. K. Anderseno biografija, kūryba, gražiausiomis pasakomis. Mažieji skaitytojai aktyviai dalyvavo diskusijoje, atsakinėjo į pateiktus klausimus. Integruotos pamokos metu vaikai vartė bei skaitė knygeles ir patys noriai kūrė savo knygos viršelį.

Tarptautinė vaikų knygos diena

2022 m. balandžio 2 dieną tradiciškai paminėta Tarptautinė Vaikų knygos diena. Kadangi šiais metais tai buvo šeštadienis, šią dieną minėjome balandžio 4 – ąją, pirmadienį. Pradinių klasių mokiniams šią dieną literatūros pamokos vyko gimnazijos bibliotekoje, kur bibliotekininkė papasakojo pradinukams, kodėl būtent balandžio antroji yra Vaikų knygos diena.
Pamokos metu mokiniai aktyviai dalyvavo didaktiniame žaidime ,,Taip – Ne”, sprendė kryžiažodžius ir rebusus susijusius su populiariausiomis vaikų knygomis, dėliojo žinomų poetų eilėraščius.
Smagiausia pirmokams buvo sudėlioti inprovizuotą pasaką, prasidedančią žodžiais ,,Vieną kartą…”
Mažieji suprato, kad skaitymas leidžia pamatyti pasaulį naujomis akimis ir kviečia į kitus pasaulius, kurių nesinorės palikti.

Kiekvieną balandžio 2 dieną – tuomet, kai gimė garsusis pasakininkas Hansas Christianas Andersenas, – visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena, suvienijanti visus pasaulio vaikų literatūros skaitytojus. Ši diena minima nuo 1967 m. ir kasmet kviečia švęsti skaitymo malonumą.

Mieli skaitytojai,

Jūs tikrai dabar skaitote įdomias knygas. Kviečiu nupiešti iliustracijas skaitytai knygai. Nufotografuokite (paprašykite pagalbos vyresnių šeimos narių) ir atsiųskite į gimnazijos biblioteką adresu:

biblioteka@buivydziai.vilniausr.lm.lt

Visi piešiniai bus patalpinti bibliotekos virtualioje parodoje. Visi dalyvavusieji ir atsiuntę savo pieštų iliustracijų nuotraukas, grįžę į mokyklą bus apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

MALONAUS SKAITYMO!

 

,,Mus jungia knyga”

Kasmet balandžio 2 –ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė vaikiškos knygos diena. Mūsų gimnazijos 1 – 5 klasių mokiniai ją paminėjo bibliotekininkės J. Žonych ir lietuvių kalbos vyresn. mokytojos B. Martinkevič surengtame renginyje ,,Mus jungia knyga“.
Bibliotekininkė vaikams pristatė naujausias vaikiškas knygeles, papasakojo apie šios šventės atsiradimą, jos svarbą, priminė, kad ji sutampa su žymaus pasakų kūrėjo H. K. Anderseno gimtadieniu, kvietė dažniau lankytis bibliotekoje, kurioje kiekvienas gali rasti įdomių ir pamokančių knygų.
Po pristatymų vaikų laukė kūrybiniai užsiėmimai. Vieni žaidė grupinius žaidimus, kūrė pasakas lenkų ir lietuvių kalbomis, kiti – sprendė kryžiažodžius. Į darbus mokiniai kibo uoliai, bet labiausiai visus sužavėjo knygų skirtukų kūrimas.
Renginio metu gimnazijos bibliotekoje pražydo ,,Pasakų puokštė”, kuri žydės ir džiugins visus iki pat Velykų.

IŠKILMINGAS MOKINIŲ PRIĖMIMAS Į SKAITYTOJŲ GRETAS

Rugsėjo 28 dieną mūsų gimnazijos bibliotekoje įvyko iškilmingas 2 klasės mokinių „įšventinimas“ į skaitytojų gretas.

Renginio metu mokiniai sužinojo, kaip reikia elgtis su knygomis, kokia tvarka jos išdėstomos lentynose, susipažino su elgesio bibliotekoje taisyklėmis.

„Prisiekus“ knygoms, kiekvienam mokiniui buvo įteiktas diplomas, liudijantis, jog nuo šiol jis yra pilnavertis gimnazijos bibliotekos skaitytojas. Mokiniai dovanu gavo knygutes spalvinimui ir skirtukus. Po to, padėdami auklėtojos Romaldos Sobolevos, išsirinko knygą skaitymui.

Nuotykis su knyga prasidėjo…

 

 

Pamoka bibliotekoje

     2018 metų vasario 7 d. netradicinė lietuvių kalbos pamoka 2 klasės mokiniams vyko gimnazijos bibliotekoje.
Pamokos tikslas – prisiminti elgesio bibliotekoje taisykles ir skatinti antrokų užklasinį skaitymą, nes knygų skaitymas žadina vaizduotę, turtina žodyną bei ugdo mokinių kūrybiškumą.
Bibliotekininkė paaiškino mokiniams pagal ką sudėtos knygos, kaip greitai surasti knygą lentynose, kada reikia jas grąžinti, priminė apie elgesio bibliotekoje taisykles, parodė, kokių knygų yra mažiesiems skaitytojams. Vėliau mokinių laukė kūrybiniai darbai su išsirinktom knygelėm.
Mokantis netradicinėje aplinkoje laikas neprailgo. Antrokai įsitikino, kad bibliotekoje lankytis ne tik naudinga, bet ir įdomu.

Lietuvių kalbos vyresn. mokytoja B. Martinkevič

Mažųjų skaitytojų šventė

    Spalio 2 dieną įvyko 2 klasės mokinių įrašymo į mokyklos bibliotekos skaitytojų gretas šventė.

   Mokiniai, dar būdami priešmokyklinukais, buvo susipažinę su biblioteka, dažnai čia užeidavo, bet tik dabar tapo oficialiais skaitytojais.

     Prisiminėme elgesio bibliotekoje taisykles, kaip reikia elgtis su knygomis.

   Nauji skaitytojai gavo simbolinius pažymėjimus bei dovanų knygeles. Ir, aišku, kiekvienas, auklėtojos padedamas, išsirinko knygutę skaitymui.

imgonline-com-ua-resize-iwqsg9cxesabz0mu imgonline-com-ua-resize-lbwtt7d0ysn

Tarptautinė vaikų knygos diena

   Balandžio 6 d. Buivydžių gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Beata Martinkevič ir bibliotekininkė Jadvyga  Žonych kvietė 1 – 5 klasių mokinius į biblioteką.

   Patiems mažiausiems – pirmokams – čia pirmą kartą vyko netradicinė pamoka. Jos metu jie aptarė taisykles, kurių reikia laikytis bibliotekoje, sužinojo ką veikia bibliotekininkas. Mokiniai ne tik apžiūrėjo biblioteką, bet ir dėliodami paveikslėlius kūrė pasaką ir mokėsi ją sekti.

   2 – 5 klasių mokiniams vyko Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimo popietė. Bibliotekininkė papasakojo, kad ši diena minima kartu su danų rašytojo, žymaus pasakų kūrėjo H. K. Anderseno gimimo diena – balandžio 2 – ąją . Pristatė populiariausias vaikiškas knygas. Vėliau mokiniai klausėsi penktokų skaitomų pasakų (mokinius paruošė lietuvių kalbos mokytoja) ir atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus.

   Iš bibliotekos mokiniai išėjo rankose nešini knygomis, kurias turės ne tik perskaityti, bet ir atlikti kūrybinį darbą – iliustruoti ir trumpai aprašyti pagal pateiktą pavyzdį. Vėliau bibliotekoje vyks mokinių kūrybinių darbų paroda.

512 34

„Gydome senas knygas“

   Gegužės mėnesį 4 klasės mokiniai su auklėtoja Regina Stankevič klasės valandėlę skyrė senų knygų atnaujinimui. Mokiniai lentynoje pasirinko knygas, kurias norėjo „gydyti“.

   Gimnazijos bibliotekininkė parodė, kaip geriausiai knygas klijuoti lipniąją juosta, kad ji kuo ilgiau laikytųsi. Dirbdami mokiniai prisiminė elgesio su knygomis taisyklės.

   Ketvirtos klasės mokiniai „pagydė“ apie 20 knygų. Buvo labai patenkinti savo darbo rezultatu, pasižadėjo patys neplėšyti knygų ir skatinti kitus pagarbiai elgtis su knygelėmis.

20160511_125207 [] 20160511_125845 []

Knygų skirtukai

   Pradėjus spausdinti knygas į jų nugarėles neretai buvo įrišamos šilkinės juostelės, o pirmieji atskiri nuo knygos skirtukai pasirodė Anglijoje apie 1850 metus. Dauguma XIX a. skirtukų buvo naudojami Biblijai ar maldaknygėms pažymėti ir buvo pagaminti iš šilko ar kitos siuvinėtos medžiagos, vėliau juos imta gaminti ne tik rankomis, bet ir pramoniniu būdu, naudojant įvairias medžiagas. Šiomis dienomis knygų skirtukas yra puiki dovana mėgstančiam skaityti, ypač jei jis yra rankų darbo.

   Gimnazijos bibliotekoje vyko užsiėmimas, kuriame iš spalvoto popieriaus vaikai maketavo knygų skirtukus ir kiekvienas iš jų tapo mažu meno kūrinėliu. Mokiniai padarė po kelis, nes fantazijai nebuvo ribų. Juos kurdami vaikai buvo labai išradingi. Skirtukus jie padovanos tiems, kurie skaito ir vertina knygą.

   Vaikų sukurti skirtukai primins skaitytojui, kad negalima lankstyti knygų, taip pat padės knygas saugoti ir greičiau rasti skaitytą puslapį.

 Skirtuku darymas – puikus užsiėmimas. Nutarėme, kad darbą tęsime ir kitąmet, pasinaudodami vis nauja technika.

20160408_100258 20160408_100324 20160408_100329 20160408_100335 20160408_100414 20160408_100421 20160408_114852

 

Tarptautinė vaikų knygos diena

   Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena. Šventiniame renginyje dalyvauja ir mūsų gimnazijos mokiniai.

   Šiais metais balandžio 4 dieną pradinio ugdymo mokiniams vyko bibliotekinės pamokėlės. Pamokėlių metų vaikai apžiūrėjo parodą, prisiminė (o pirmokai sužinojo), kodėl vaikų knygos diena minima būtent balandžio 2 . Žiūrėdami pateiktis prisiminė ne tik rašytojo H. K. Anderseno biografiją ir kūrybos bruožus, bet ir kitų žinomų pasakų kūrėjų. Bibliotekininkė pristatė įdomiausias vaikams skirtas knygas.

   2 klasėje bibliotekinė pamokėlė sutapo su lietuvių kalbos pamoka, todėl mokiniai lietuviškai skaitė  H. K. Anderseno pasaką „Karalaitė ant žirnio“, taip pat prisiminė elgesio bibliotekoje taisykles.

Pamokėlės pabaigoje kiekvienas mokinys gavo užduotį perskaityti patikusią pasaką, nupiešti iliustraciją ir atnešti į bibliotekoje vykstančią parodą. 009 010 015 018 024 028

       

Mažųjų skaitytojų šventė

Norintiems pažinti knygeles, reikia kuo daugiau draugauti su knyga. O kur mokykloje daugiau rasi knygų, jei ne bibliotekoje? Daug, labai daug galima sužinoti iš tėvelių, draugų, mokytojų, bet dar daugiau iš knygų. Skaitydami knygas, sužinote daug įdomių istorijų, nukeliaujate į pasakų pasaulį.

Kovo 27 d. pirmokams ypatinga – jie tapo tikraisiais bibliotekos skaitytojais. Mažieji labai laukė šios dienos ir su savo auklėtoja Teresa Vansovič sugužėjo į biblioteką, kur pasveikinti būsimųjų skaitytojų atėjo draugai nulinukai ir jų auklėtoja Julija Mincevič. Pirmokai skaitė savo draugams Jano Bžechvos eilėraščius, dainavo linksmas daineles. Šventės dalyvius lydėjo gera nuotaika.

Bibliotekininkė Jadvyga Žonych supažindino vaikus su bibliotekos taisyklėmis, iškilmingai įteikė skaitytojų pažymėjimus ir pristatė gražiausias bibliotekos knygas. Kiekvienas atminimui gavo knygų skirtukus ir sąsiuvinius, kuriuose rašys savo patirtus nuotykius knygų pasaulyje.

Pasak bibliotekininkės, tie, kas išmoksta skaityti, tampa burtininkais, juk iš mažų juodų vabaliukų sudeda žodžius, sakinius. Mokiniai iškilmingai pažadėjo, kad nuo šiol kiekviena knyga bus jų draugas, tad nedelsė, pasirinko po knygelę. Bibliotekininkė jas įrašė į skaitytojo korteles – taip jie tapo jaunaisiais skaitytojais.

Nuo šiol pirmokai skubės į biblioteką keisti perskaitytų knygelių! Atvers bibliotekos duris, o ten šimtai knygų. Ir kiekvienas lapas – kaip kokie sparnai…

Mokiniai, visi būkit knygų kasdieniai draugai – ir jos jums nieko negailės. Tad gero vėjo, įdomių kelionių ir malonaus skaitymo.

IMG_0526IMG_0528IMG_0529 IMG_0535IMG_0531 IMG_0532

 „Bruno Ferrero – kodėl verta skaityti istorijas su moralu?“

Ketvirtadienį, įvyko 7 ir 8 klasių bibliotekos popietė, t.y. susipažinimas su naujomis kunigo Bruno Ferrero knygomis. Pradžioje buvo multimedijų prezentaciją apie kunigo gyvenimą, pašaukimą, jo knygas. 7 klasės moksleiviai pristatė inscenizaciją „Drakonų šalyje“. Jauni aktoriai parodė, kad kiekvienas gali turėti „didelius nagus“ (t.y. agresiją, neapykantą, baimę, blogą elgesį itp.) ir kaip galima būti savo nagų karaliumi (t.y. valdyti savo emocijas ir jausmus).

            Susidomeję mokiniai dar žiūrėjo kn. B. Ferrero apsakymų prezentacijos: „Trys varlės“, „Obuolys“, „Kilniausias sprendimas“. Aptarę kiekvienos istorijos moralą mokiniai pateikė pavyzdžių iš savo draugų, pažįstamų gyvenimo.

            Bibliotekos susitikimas pasibaigė bendra išgirstų istorijų apžvalga, paskatinimu skaityti katalikų literatūrą.

IMG_9535 IMG_9530 IMG_9532 IMG_9533 IMG_9534 IMG_9537 IMG_9549 IMG_9553 IMG_9554 IMG_9555

 D. Terakovskos knygų pristatymas

    Kovo 6 d. 9 – 10 klasių mokiniai susirinko į lenkų rašytojos D. Terakovskos knygų pristatymą. Moksleiviai susipažino su rašytojos kūryba, jos kūriniais.

SAM_1272 SAM_1277

Tarptautinė Vaikų Knygos Diena

    Balandžio 2-oji – Tarptautinė Vaikų Knygos Diena. Mūsų mokykloje ši diena minima kasmet.

    Šiais metais 0 – 7 klasių mokiniai susirinko aktų salėje, kur 4 klasės mokiniai, vadovaujami auklėtojos T. Vansovič pristatė pasakų „Bjaurusis ančiukas“ ir „Raudonkepuraitė“ inscenizacijas.

    Ketvirtokų vaidinimas sulaukė gausių plojimų.

    Pertraukoje tarp vaidinimų mokyklos bibliotekininkė J.Žonych priminė susirinkusiems, kodėl būtent balandžio 2-oji Knygos Diena. Taip pat prašė per atostogas perskaityti pasaką ir nupiešti iliustraciją.

    Visų, ir artistų, ir žiūrovų, nuotaika buvo puiki.

IMG_4357 IMG_4364 IMG_4369 IMG_4374 IMG_4379