Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka .
W tak pięknym dniu licznie przybyli dziadkowie uczniów naszego gimnazjum, by uczcić święto Babci i Dziadka.
Wnukowie przedstawili humorystyczną inscenizację, w której są przedstawione ścisłe więzi pokoleniowe, gdzie panuje radość, szczęście I miłość.
Głęboki sens wierszy oraz melodyjne piosenki w wykonaniu uczniów wprawiły babcie i dziadków we wzruszenia szczęścia i radości. Wnukowie dziękowali swym dziadkom za ich serca i poświęcenie. Uwieńczeniem tego święta były wręczone upominki swym ukochanym dziadkom.

Uczniowie odkrywają ścieżki zawodowe – wycieczka do Centrum Kształcenia Zawodowego w Święcianach

Uczniowie wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Centrum Kształcenia Zawodowego w Święcianach. Poznali tam dostępne kierunki nauki zawodu, możliwości zatrudnienia oraz praktyczne aspekty pracy w różnych zawodach.

JASEŁKA SZKOLNE „MALEŃKA MIŁOŚĆ”

Dnia 23 grudnia w naszej szkole odbyły się uroczyste jasełka, które wprowadziły całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Przedstawienie było pełne wzruszających momentów oraz pięknych tradycji bożonarodzeniowych. Występ wzbogaciły kolędy, pastorałki oraz piękny taniec, które dodały wyjątkowego uroku całemu wydarzeniu. Uroczystość zgromadziła uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości, którzy wspólnie mogli cieszyć się chwilą refleksji i radości. Było to wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych, napełniając ich serca ciepłem i nadzieją na nadchodzące święta. Po części artystycznej nastąpił jeden z najbardziej symbolicznych momentów spotkania – łamanie się opłatkiem.
Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice składali sobie serdeczne życzenia zdrowia, radości i pomyślności. Cała uroczystość przebiegła w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Projekt ,,Sukces to suma małych wysiłków powtarzanych dzień po dniu”

Uczniowie klasy IIIG podczas wakacji uczestniczyli w konferencji poświęconej rozwijaniu kompetencji przedsiębiorczych. Była to okazja do poznania najważniejszych zasad, które pomagają świadomie budować swoją przyszłość. Uczniowie dowiedzieli się, jak istotne jest poszerzanie własnych granic, zdobywanie nowej wiedzy oraz podejmowanie nowych wyzwań.
Własne przykłady życiowe prelegentów inspirowały młodzież do niepoddawania się, dążenia do celów oraz realizowania własnych marzeń.

Mikołajki w przedszkolu

W naszym przedszkolu zapanowała radosna, świąteczna atmosfera. Z tej okazji dzieci odwiedził wyjątkowy gość – wesoły renifer, który przyniósł słodkie cukiereczki i sprawił przedszkolakom miłą niespodziankę.
Nie zabrakło wspólnych zabaw, świątecznych piosenek oraz uśmiechów pełnych radości. Ten grudniowy dzień był pełen ciepła i serdeczności, wprowadzając wszystkich w magiczny nastrój zbliżających się świąt.
Nauczycielka Henryka Wyszomirska

Karnawałowa uroczystość w przedszkolu

W naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe karnawałowe przedstawienie pt. „Mikołaj i jego magiczne Elfy”. Sala wypełniła się kolorami, muzyką i radosnym śmiechem dzieci, tworząc prawdziwie świąteczną atmosferę. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role i z dumą zaprezentowali swoje talenty przed publicznością.

Największą niespodzianką była wizyta Świętego Mikołaja, który przybył z workiem pełnym prezentów i serdeczności. Spotkanie to przyniosło dzieciom wiele radości i sprawiło, że ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

Konferencja „Kształtowanie kreatywności uczniów na lekcjach oraz w edukacji nieformalnej”

12 grudnia 2025 roku Dyrektor Gimnazjum Zenobia Mikielewicz oraz nauczycielka klas początkowych Romalda Sobolewa uczestniczyły w Republikańskiej Metodyczno-Praktycznej Konferencji Uczniów i Nauczycieli Szkół Mniejszości Narodowych pt.
„Kształtowanie kreatywności uczniów na lekcjach oraz w edukacji nieformalnej”,
która odbyła się w Gimnazjum „Zejmiana” w rejonie święciańskim.
Podczas konferencji Romalda Sobolewa wygłosiła odczyt oraz zaprezentowała film, w którym przedstawiła działalność robotyki w naszym gimnazjum, ukazując jej rolę w rozwijaniu kreatywności, logicznego myślenia oraz kompetencji technicznych uczniów.

Tydzień M. K. Čiurlionisa

W dniach 1–8 grudnia w naszym gimnazjum odbyły się wydarzenia poświęcone 150. rocznicy
urodzin M. K. Čiurlionisa.
Uczniowie klas 5–III G przedstawili przemówienia dotyczące życiorysu twórcy, wypowiedzi
wybitnych osób o nim i jego twórczości, a także omówili, w jaki sposób imię Čiurlionisa zostało
upamiętnione na Litwie i na świecie.
Podczas przerw rozbrzmiewały kompozycje artysty, a uczniowie realizowali zadania o charakterze
twórczym.Wybrane drużyny przygotowały pocztówki, na których zamieściły pozdrowienia
skierowane do twórcy. Tydzień zakończył quiz wiedzy o M. K. Čiurlionisie.
Serdecznie dziękujemy uczniom Gimnazjum Inżynieryjnego im. J. Lelewela w Wilnie oraz
Gimnazjum im. Jana Pawła II za gościnną prezentację wystawy rysunków.

Dzień Pluszowego Misia

Lapkričio 25 d. mūsų gimnazijoje šventėme Pasaulinę Meškiuko dieną. Kiekvienas vaikas atnešė savo mėgstamą meškiuką. Kiekvienas iš jų buvo išskirtinis ir mylimas!
Vaikai dalyvavo ypatingoje žaidimų karalystėje, susipažino su šios šventės istorija, dainavo su meškiukais dainas, ragavo skanų medų ir kūrė savo pačių meškiukus!

25 listopada w naszym gimnazjum obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło swojego ukochanego pluszaka. Każdy z nich był wyjątkowy i kochany!
Dzieci wzięły udział w wyjątkowej zabawie w misiowej krainie, poznały historię tego święta, bawiły się przy misiowych piosenkach , smakowały pyszny miodek i tworzyły własne pluszowe misie!

XV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W naszym gimnazjum po raz kolejny odbyło się wyjątkowe święto – XV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To doskonała okazja, aby w radosny, kreatywny i pełen wyzwań sposób przypomnieć sobie, jak ważna jest znajomość działań matematycznych. Uczniowie brali udział w różnorodnych aktywnościach rozwijających umiejętność sprawnego liczenia. Rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne. Jednym z najważniejszych punktów tego dnia były sprawdziany z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy poprawnie wykonali wszystkie zadania, zdobyli zaszczytny tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Był to pełen radości i zaangażowania dzień, który pokazał, że nauka matematyki może być świetną zabawą.