Dzień Ukochanych Mam w Bujwidzach

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze i przebacza, odepchnięta – wraca. To miłość Matki”.

Pierwsza niedziela maja w naszym kraju jest obchodzona jako Dzień Matki. W tym roku to święto społeczność gimnazjum im. Tadeusza Konwickiego w Bujwidzach uczciła szczególnie uroczyście.

Po uroczystej Mszy świętej w kościele pw. św. Jerzego różne pokolenia matek zebrały się w świątecznie przystrojonej auli gimnazjum na uroczysty koncert, przygotowany przez uczniów. Wiele ciepłych i serdecznych słów zabrzmiało dla mam. Były one przeproszeniami, podziękowaniami i życzeniami.

Swoją miłość do najważniejszych i najukochańszych w życiu osób – Matek – uczniowie wyrażali śpiewem, deklamacją, tańcem i grą na różnych instrumentach muzycznych. Na twarzach mam gościły uśmiechy i płynęły łzy wzruszenia. Sala, wypełniona po brzegi, entuzjastycznymi oklaskami nagradzała każdy występ.

Na zakończenie dyrektor gimnazjum p. Halina Rawdo podziękowała mamom za przybycie i złożyła życzenia, do których dołączył się starosta gminy bujwidzkiej p. Marian Naruniec.

Koncert uwieńczyło tradycyjne „sto lat”. Wychodząc z sali wzruszone mamy spotkali uczniowie, wręczając kwiaty i własnoręcznie wykonane laurki, zapraszali na pączki i herbatę.

Każda mama mogła też wybrać nasionka kwiatów, które latem zakwitną w przydomowych ogródkach i będą przypominały o miłości ich pociech.

Tekst: Irena Szulska

Foto: Marian Dźwinel

dsc_8341dsc_8322 dsc_8327 dsc_8332 dsc_8351 dsc_8367 dsc_8372 dsc_8387 dsc_8392 dsc_8396 dsc_8411 dsc_8415 dsc_8418 dsc_8426 dsc_8435 dsc_8440 dsc_8458 dsc_8459 dsc_8479 dsc_8482 dsc_8496