Tydzień Języka Polskiego

Tradycją już się stało, że każdego roku w listopadzie organizujemy w naszym gimnazjum Tydzień Języka Polskiego.

W tym roku rozpoczęliśmy go 10 listopada uroczystością, poświęconą Dniowi  Niepodległości  Polski. Uczęstniczyli w niej goście z Polski. Następnego dnia grupa naszych uczniów brała udział w uroczystościach na cmentarzu na Rossie przy grobie Matki i Serca Syna.

W poniedziałek 14 listopada uczniowie uczestniczyli w konkursie ,,Mistrz ortografii”, którego zwycięzczynią została Kamila Mincewicz, ucz. klasy 6.

We wtorek odbył się konkurs przysłów , w którym brały udział klasy 6-IV G. Uczestnicy musieli dokończyć przysłowia, odgadnąć je według obrazków, dopisać brakujące wyrazy itd. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy.

Środa była dniem, w którym uczniowie klas gimnazjalnych pisali dyktando kaligraficzne. Oceniała się tu  nie tylko poprawność, lecz i kaligrafia. Najlepiej w tym konkursie wykazały się Samanta Wołodko (kl. IV G), Gabriela Pszednia i Agata Łuczyńska (kl. III G.)

We czwartek odbył się konkurs plakatów ,,Ulubiona lektura klasy”, a starsi uczniowie czytali baśnie polskie maluchom.

Zakończenie tygodnia odbyło się w piątek 17 listopada. Uczestnicy i zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami, książkami i słodyczami.

Organizatorzy.

imgonline-com-ua-resize-ftnajq5kjs imgonline-com-ua-resize-g8aktrqgasltp imgonline-com-ua-resize-qustrqkauvbk imgonline-com-ua-resize-wur3lmuobjf86v