16 listopada- Międzynarodowy Dzień Tolerancji

„Tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia”.
     Od 19 do 23 listopada 2018 roku cała społeczność Gimnazjum im. Tadeusza Konwickiego w Bujwidzach obchodziła Szkolny Tydzień Tolerancji. Tydzień ten miał uzmysłowić uczniom, że wzajemna życzliwość i tolerancja to początek oraz podstawa w budowaniu zaufania, a także pozytywnych relacji międzyludzkich. Ponieważ w roku bieżącym symbolem Dnia Tolerancji jest klucz, więc uczniowie rysowali, wycinali oraz kleili klucze. W holu głównym szkoły zorganizowano wystawę tematyczną poświęconą Światowemu Dniowi Tolerancji. W czasie lekcji uczniowie wraz z pedagogiem socjalnym i wychowawcami dyskutowali na temat tolerancji. Także odbyły się lekcje integracyjne, podczas których uczniowie pracowali w grupach i przedstawiali wykonane plakaty.
    Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i aktywny udział.