„Wyjdźcie na wolność!”- rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie szkolnej

Dzień 29 marca dla naszej wspólnoty gimnazjalnej był nieco inny. Już od kilku tygodni duchowo się nastawialiśmy na rekolekcje wielkopostne. W tym dniu za pośrednictwem Księdza Proboszcza Ryszarda były zorganizowane różne spotkania i nabożeństwa, które tym razem poprowadzili klerycy z seminarium duchownego św. Józefa w Wilnie – kl. Robert i kl. Denis. Ich obecność wśród młodzieży już była swoistą katechezą, że warto dla Jezusa oddać wszystko, bo aż całe życie. A mianowicie… rozpoczęliśmy od wezwania Ducha Świętego, spotkania w małych grupach i rozważania nad urywkiem Ewangelii, wspólny rachunek sumienia, Rozważania Drogi Krzyżowej, no i oczywiście spowiedź. Jak wielu z uczniów powiada: „Przecież spowiedź to najważniejsze”.

Uwieńczeniem i kulminacją rekolekcji była oczywiście wspólnie przeżyta Eucharystia. „Wyjdźcie na wolność”- usłyszeliśmy w pierwszym czytaniu tego dnia – jak mocno te słowa pasowały do naszego kontekstu, wyszliśmy na wolność z grzechu poprzez spowiedź.  Pewnie przed nami niełatwa droga, pełna pokus i trudności życiowych, ale z Jezusem damy radę!

Katechetka Anna Grycewicz

dsc_0188 dsc_0182 dsc_0185