Konferencja ,,Dzielimy się doświadczeniem‘‘

Nauczyciele naszego gimnazjum dzień 23 czerwca spędzili pracowicie i pożytecznie, uczestnicząc w tradycyjnej już konferencji ,,Dzielimy się doświadczeniem‘‘, którą zorganizowała i kierowała przewodnicząca Rady Metodycznej gimnazjum Beata Martinkiewicz.
Cel konferencji – zachęcać do współpracy, dzielić się doświadczeniem i innowacjami, dążąc do doskonalenia procesu nauczania.
Przemówienia wygłosiło i podzieliło się doświadczeniem sześcioro nauczycieli. Starsza nauczycielka języka angielskiego Weronika Grakalskienė mówiła o kształceniu podstawowych kompetencji na lekcjach jęz.angielskiego, pracując według odnowionych programów nauczania. Starszy nauczyciel nauczania początkowego Antoni Poszewiecki podzielił się spostrzeżeniami o adaptacji w szkole uczniów klasy 1, starsza nauczycielka nauczania początkowego Romalda Sobolewa omówiła możliwości kształcenia STEAM, a starsza nauczycieka nauczania przedszkolnego Julia Mincewicz przedstawiła odnowiony przedszkolny program nauczania. Z wdrażaniem odnowionych programów nauczania na lekcjach matematyki zapoznała starsza nauczycielka matematyki Zenobia Mikielewicz, a Beata Martinkiewicz, starsza nauczycielka jęz.litewskiego i literatury, przedstawiła kierunki kształcenia według odnowionych programów z języka państwowego.
Podsumowując konferencję, p.o.dyrektor gimnazjum Zenobia Mikielewicz podziękowała uczestnikom za aktywny udział, cieszyła się , że nauczyciele są aktywni, pracują twórczo, ciekawią się aktualiami i podkreśliła, że takie kolegialne obcowanie i współpraca pomagają w optymalizacji procesu nauczania.

Przewodnicząca Rady Metodycznej,
Starsza nauczycielka jęz.litewskiego Beata Martinkiewicz