Wycieczka do Ostrej Bramy i Muzeum Pieniędzy

17 marca uczniowie klas 3 i 4 wyruszyli na zwiedzanie Wilna. Wiosenny nastrój i pogoda zachęciły nas wstąpić do Ostrej Bramy,by się pomodlić przed Obrazem Cudownej Matki Bożej,a także zanieść swe prośby do Jezusa Miłosiernego w Kaplicy Miłosierdzia, prosząc o wszelkie łaski Boże.
Następnie spacerowaliśmy po starówce wileńskiej. Obejrzeliśmy Pałac Prezydencki, podwórka Uniwersytetu Wileńskiego i przez Plac Katedralny doszliśmy do ulicy Tatarskiej – kolejnego miejsca, które chcieliśmy zwiedzić, czyli do Muzeum Pieniędzy. Tu poznaliśmy historię pieniędza, używanego na Litwie od najdawniejszych czasów.
Zakończenie naszego pobytu w Wilnie uatrakcyjniły ciekawe zabawy i gry w Centrum Zabaw. Dziękujemy serdecznie naszym organizatorom wycieczki Państwu Oldze Butkiewicz, Teresie Wąsowicz i Antoniemu Poszewieckiemu za mile spędzony czas.

Uczniowie klas 3 i 4