6 grudnia

6 grudnia, w tradycyjne Mikołajki, św. Mikołaj z samego rana zawitał do Szkoły Średniej w Bujwidzach.

Jako pierwsza mikołajowe słodycze otrzymała Pani Dyrektor, ale nic „za darmo”, musiała zarecytować dziecięcy wiersz.

Wędrował Mikołaj po szkole i odwiedzał najmłodszych uczniów, sprawiając nie tylko wspaniałą niespodziankę, ale i radość bez granic. Początkowo dziatwa była speszona, lecz wesoły uśmiech św. Mikołaja sprawił, że wiersze i piosenki posypały się jak z czarodziejskiego worka. Każdy chciał otrzymać słodycze, więc bardzo się starał „przypodobać”  św. Mikołajowi i opowiadał o swoich „dobrych uczynkach”.

Żegnając się, Mikołaj obiecał, że zawita jeszcze na Wigilię, więc, aby nadal dobrze sprawowały się we wszystkim.

IMG_1549 IMG_1551 IMG_1555 IMG_1557 IMG_1558 IMG_1559 IMG_1561 IMG_1563 IMG_1564