DZIEŃ JĘZYKÓW EUROPEJSKICH

26 września został ogłoszony Dniem Języków Europejskich. Ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, ma na celu zachęcać do nauki języków.

W tym roku szkolnym postanowiliśmy wyjechać do Wilna, gdzie na Placu Ratuszowym pod egidą ponad 20 ambasad państw zagranicznych oraz centrów kultury odbywały się obchody tego święta.

Uczniowie 6-11 klasy z nauczycielkami języków obcych Weroniką Grakalskienė i Jeleną Mincewicz mieli okazję słuchać piosenek w różnych językach, oglądać tańce wielu narodowości.

Wszyscy uczestnicy święta mogli nabyć nieodpłatnie mapy różnych państw, książki. Czekało na nich też wiele niespodzianek: cukierki, zakładki do książek, zabawy. Uczennica 6 klasy Gabrielė Zurzaitė otrzymała dyplom za twistery języka rosyjskiego. Gratulujemy!

Nuotr.0003 Nuotr.0006

imag0647 Nuotr.0004