Tak uczciliśmy Dzień Języków Europejskich

26 września br. uczniowie klasy IIIG zwiedzali centralny gmach Universytetu Wileńskiego. Przedstawicielka studenciego Centrum Konsultacji i Usług ciekawie i dokładnie opowiedziała o warunkach oraz możliwościach studiów na UW, dała porady, jak wybierać egzaminy maturalne. Ponieważ wycieczka odbywała się w Dniu Języków Europejskich, szczegulnie zaakcentowała studiowanie języków. Ich nauka ma ważne znaczenie w robieniu kariery. Współcześni studenci mają wszystkie możliwośći zdobywania wiedzy na Litwie, wystarczy być aktywnymi, zainteresowanymi i umiejącymi korzystać z wymian studenckich. Po wykładzie czekała na nas przewodniczka, która dalej zapoznała nas z uniwersytetem: biblioteką, pięknymi czytelniami i przytulnymi podwórkami. Wracając do szkoły, mieliśmy też wspaniałą możliwość przyjemnie poobcować z przyjaciółmi.

Veronika Grakalskienė, wychowawczyni klasy IIIG

Olga Butkiewicz, soc.pedagog