Udział w projekcie „Mes rūšiuojam“, („My segregujemy”). !

dscf3497_500x375 dscf3496_500x375

Uczniowie klas 7-IVG naszego gimnazjum wzięli udział w projekcie „Mes rūšiuojam“ , („My segregujemy”). Celem tego projektu jest zwrócenie uwagi na problemy środowiskowe, skuteczne organizowanie zbierania sprzętu elektrycznego i elektronicznego, przenośnych baterii. “Mes rūšiuojam ” zwraca szczególną uwagę na edukację młodych ludzi – należy zachęcać uczniów do sortowania, zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii przenośnych, a nie usuwania ich z innymi śmieciami domowymi. Projekt “Mes rūšiuojam” to największy projekt ekologiczny na Litwie, którego celem jest ochrona środowiska, ograniczenie zanieczyszczeń i podnoszenie świadomości społecznej. Podczas projektu “Mes rūšiuojam ” w naszym gimnazjum zbierano urządzenia elektryczne i elektroniczne oraz baterie przenośne. W trakcie projektu większość elektronicznych odpadów została zebrana przez uczniów klasy III G, którzy otrzymali prezenty od sponsorów projektu.