Dzień otwartych drzwi w Oddziale Straży Granicznej w Mickunach

4 czerwca b.r. Oddział Straży Granicznej w Mickunach zorganizował dzień otwartych drzwi.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu „ Otwórz drzwi dla lata” i miało m. in. na celu popularyzację profesji pracownika straży granicznej.

Zebrało się wiele uczestników od początkowiaków poczynając, na młodych żołnierzach kończąc.

Uczniowie IIG klasy naszego gimnazjum wraz ze swoją wychowawczynią również uczestniczyli w danym przedsięwzięciu.

Pracownicy straży granicznej zapoznali ze specyfiką swojej pracy, opowiedzieli o możliwościach studiowania oraz wymogach stawianych dla potencjalnych studentów.

Kynolodzy wraz ze służbowymi psami zaprezentowali możliwości swoich podopiecznych w pracy straży granicznej. Uczniowie zobaczyli, że pies jest nie tylko przyjacielem człowieka, ale pomaga też w ochronie granic państwowych oraz zatrzymaniu jej naruszycieli.

Na zakończenie uczestnicy przedsięwzięcia zostali poczęstowani smaczną kaszą .

Wycieczka była dla nas i ciekawa, i korzystna, ponieważ oprócz nowej wiedzy przywieźliśmy ze sobą wiele pozytywnych emocji.

Wychowawczyni IIG klasy Weronika Grakalskienė