Projekt z języka angielskiego „Meet The UK“

Zbliża się koniec roku szkolnego, przed nami lato i wakacje. Każdy z nas zapewne chciałby zwiedzić niewidziane kraje, zobaczyć coś ciekawego i niezwykłego. Jednak podróżować można na różne sposoby, dlatego kontynuując tradycje naszego gimnazjum, 24 maja po lekcjach społeczność szkolna zebrała się w auli na prezentację projektu „Meet The UK“ (Spotkaj się ze Zjednoczonym Królestwem“).

Podróż po Wielkiej Brytanii odbywała się w przestrzeni wirtualnej.  Uczestnikami projektu byli uczniowie 5-9 i IG-IVG klasy. Cel i zadania przedsięwzięcia – zapoznać uczniów z różnorodnością życia w Wielkiej Brytanii, integrować wiedzę z języka angielskiego i innych przedmiotów, rozwijać nawyki mówienia oraz szykowania prezentacji, zachęcać do obcowania i współpracy.

Zebrani zapoznali się z czterema państwami, które tworzą Zjednoczone Królestwo, usłyszeli dialekt walijski, obejrzeli epizody z życia rodziny królewskiej, wysłuchali przemówienia królowy Elżbiety II. Uczniowie IIIG klasy opowiedzieli o fladze Zjednoczonego Królestwa, środkach transportu, miejscach godnych zwiedzenia, o zabytkach historycznych. Uczniowie 5 klasy wykonali taniec irlandzki. Na koniec odbyła się wiktoryna, podczas której zebrani mogli wykazać się  zdobytymi  wiadomościami o Zjednoczonym Królestwie.

Świetnie, że uczniowie, uczestniczący w projekcie, mają możliwość uczyć się inaczej, w nietradycyjnym środowisku. Myślę, że to ciekawe doświadczenie na długo zostanie w pamięci.

St. nauczaciel jęz. angielskiego Weronika Grakalskienė

IMG_9168 IMG_9171 IMG_9173 IMG_9186 IMG_9207 IMG_9212 IMG_9214 IMG_9216