Akcja „SOS zwierzęta”

…Nie wiem jak to się stało, że straciłem dom. Jednego dnia byłem zadbanym pieskiem z kochającą rodziną i pełną miską, następnego zapchlonym i brudnym kundlem z ulicy. To chyba oczywiste: znudziłem się i tyle, albo moi opiekunowi zapomnieli o mnie, przestali kochać, zostawili… Takich zwierząt jest wiele i część z nich popada do schroniska. W Wilni istnieje kilka takich miejsc dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie 8 klasy naszego gimnazjum postanowiły wsparć jeden przytułek dla zwierząt „Tautmilės Globa“.
W gimnazjum z listopada ruszyła akcja „SOS zwierzęta”. Celem akcji była zbiórka pokarmu dla psów i kotów ze schroniska oraz poruszyć temat zwierząt porzuconych na pastwę losu i poniewieranych przez człowieka. 9 grudnia uczniowi gimnazjum odwiedzili przytułek, zawieźli pokarm i mieli okazję zaopiekować się i pospacerować z pieskami. Chcemy podziękować wszystkim za sumienne przyczynienie się do akcji.
Organizatorem akcji „SOS zwierzęta” uczniowie klasy 8 i pani od geografii Wiesława Wierzbowicz .