Šv. Mikalojaus diena

Gyvenkime gerumu ir viltimi”.

Kardinolas Vincentas Sladkevičius.

Tikroji Kalėdų senelio istorija prasidėjo nuo garsiojo krikščionių šventojo Mikalojaus (St Nicholas), gimusio IV amžiuje. Praėjus 100 metų Mikalojus paskelbtas šventuoju, todėl gruodžio 6 diena visame pasaulyje minima kaip Šv. Mikalojaus diena. Šventasis Mikalojus tapo gerumo, pagalbos ir džiaugsmo simboliu, o nuo XIV amžiaus imta tikėti, kad jis atneša dovanėlių vaikams.

Puoselėdami mūsų gimnazijos tradicijas IG klasės mokiniai surengė nuotaikingą Šv. Mikalojaus susitikimą su darželinukais, ikimokyklinukais ir pradinukais. Linksmieji išradingieji nykštukai, geranoriški piratai ir mažasis elfas žaidė, dainavo, šoko su vaikais. Mažieji šventės dalyviai Šv. Mikalojui rodė savo gebėjimus: padėjo pasiklydusiems pasakų veikėjams surasti savas pasakas, deklamavo eiles, dainavo daineles apie žiemą bei artėjančias šventes. Vaikus pradžiugino Šv. Mikalojaus dovanėlės: knygelės, pieštukai, sąsiuviniai ir, ypač tamsiuoju paros metu reikalingi, atšvaitai. Šis suėjimas parodė kaip smagu bendrauti: mažieji džiaugėsi susitikimu su Šv. Mikalojumi, gautomis dovanėlėmis, pajuto artėjančių Kalėdų dvasią. Vyresnieji turėjo puikią gražaus bendravimo su darželinukais ir pradinukais pamoką – sudominti bei išlaikyti kitų dėmesį tikrai nelengvas iššūkis!

Ramių artėjančių Kalėdų ir laimingų Naujųjų Metų!

IG klasės auklėtoja Veronika Grakalskienė

p1010013 p1010004 p1010007 p1010009 p1010010 p1010011 p1010027 p1010032